Sezóna Banskobystrického zväzu malého futbalu pokračovala počas štvrtého septembrového víkendu tretím kolom. V sumári víkendového diania v bystrickej minilige nájdete aj fotogalériu z piatich duelov.

Galacticos uštedrili nováčikovi prvú prehru

Prvý duel 3. kola 1. ligy sa odohral už v stredu 20. septembra večer a úradujúci majster po prvýkrát v sezóne vyhral. Skackavá nedala Simaceku šancu, keď súpera deklasovala 11-gólovým rozdielom, čím sa postarala o debakel kola.

Ďalšie štyri prvoligové stretnutia boli na programe v piatok 22. septembra. Len svoj prvý zápas v sezóne odohral Dream Team, ktorý remizoval s Gunners, aj keď po polčase prehrával a v druhom sa musel vysporiadať s červenou kartou. Kanonieri sú ako nováčik aj po 3. kole bez prehry.

1. FC DAN otočil stav vo svoj prospech proti Nemciam 2012 v stretnutí, ktoré prinieslo najmenej gólov v rámci celého kola.

Comeback kola má na konte Hančurka Team, ktorý v úvode druhej 25-minútovky prehrával s MIBA Bianconeri 5:2, ale v ďalšom priebehu dokázal otočiť na 6:7. Hráči MIBA Bianconeri v závere zachránili aspoň bod. Tento duel sme tak označili za zápas kola.

Nováčik Aquadux si proti IQ vypracoval vedenie 3:0, ktoré do prestávky takmer stratil, ale v druhom dejstve si už svoje prvé víťazstvo v sezóne postrážil.

Program 3. kola 1. ligy zakončil v sobotu 23. septembra ráno súboj dvoch tímov, ktoré vyhrali oba svoje dovtedajšie zápasy. Duel medzi Galacticos a nováčikom Enzo priniesol až 24 gólov, teda najviac v rámci kola. Galacticos si prinavracali komfortný náskok, z ktorého Enzo ukrajovalo. Aj vďaka 6-tim presným zásahom strelca kola Filipa Samsona sú tak Galacticos prví s plným počtom bodov.

1. liga – 3. kolo – Jakub

Skackavá – Simacek 15:4 (7:1)

Góly: J. Vavák 3, T. Ondrejka 3, M. Račanský 2, V. Slovák 2, B. Žilinec 2, S. Kršák 2, R. Valent – P. Mesík 2, P. Skubičan, P. Šipula.

Dream Team – Gunners 4:4 (1:2)

Góly: T. Meiszlinger 2, O. Zeleňanský, P. Krutý – P. Reptiš, R. Reptiš, M. Bezděka, D. Geist. ŽK: D. Matis (Gunners). ČK: M. Čunderlík (Dream Team).

1. FC DAN – Nemce 2012 2:1 (0:1)

Góly: S. Maskaľ, P. Vozár – I. Širka.

MIBA Bianconeri – Hančurka Team 7:7 (3:2)

Góly: V. Giertl 3, D. Slivka 2, M. Sanitra, O. Ďurta – A. Sokol 2, A. Švanda 2, M. Črep, M. Chamaj, M. Kurpaš. ŽK: O. Ďurta, R. Lupták (obaja MIBA Bianconeri).

Aquadux – IQ 6:3 (3:2)

Góly: T. Lasheen 2, K. Chaban 2, S. Gallay, D. Gašpar – M. Kurjan, E. Šulko, P. Kvaltíny. ŽK: P. Kvaltíny.

Enzo – Galacticos 10:14 (4:7)

Góly: T. Černík 3, T. Hlavatý 3, R. Môcik 2, P. Strieš, M. Fábry – F. Samson 6, F. Rafanides 3, nie je v zápise 3, S. Pecník 2.

V súboji nováčikov uspel Arsenal

Na úvod 3. kola 2. ligy sa v sobotu dopoludnia v Jakube stretlo LazioEFCE Brocak. Pre hráčov v belasých dresoch to bol vôbec prvý zápas v sezóne a zvládli ho. Lazio malo navrch v oboch polčasoch a napokon zvíťazilo celkom jednoznačne. EFCE Brocak na svoju prvú výhru ešte čaká.

Sobota v Jakube priniesla aj stret víťazov 3.A ligy a 3.B ligy z minulej sezóny. V tomto meraní síl uspel Arsenal FC, ale Starí páni zaostali len tesne. Arsenal FC má tak naďalej plný počet bodov. Všetky tri svoje doterajšie zápasy vyhralo aj ŠKP B200. Partizán BB hral zatiaľ len dvakrát, ale taktiež ešte nestratil ani bod.

2. liga – 3. kolo – Jakub

Lazio – EFCE Brocak 8:3 (4:1)

Góly: J. Čief 2, P. Širka 2, A. Szarowski 2, D. Priadka, M. Maďar – P. Ursíny, P. Pančík, M. Majer.

Malonas – Erima „98“ 2:7 (0:3)

Góly: H. Lehotský, Mat. Dušička – J. Abrahám 2, R. Štefanišin 2, R. Olejník 2, M. Molnár. ŽK: H. Lehotský, Mat. Dušička.

Starí páni – Arsenal FC 4:5 (2:3)

Góly: O. Zeleňanský 2, M. Švantner, V. Čaniga – M. Fortiak 2, R. Môcik, L. Potančok, R. Latta. ŽK: P. Matúška (Starí páni).

Joga Bonito – FC Vlkanová 5:8 (2:3)

Góly: O. Longauer 5 – J. Styk 3, J. Kvasna 2, P. Šimo, E. Ivanič, M. Zelina.

Pingoši – FK Plus 7:4 (3:1)

Góly: L. Piršč 3, L. Bíreš 2, P. Zemko, J. Škurla – I. Majer 2, F. Medvec, J. Matyo. ŽK: I. Majer.

Partizán BB – Hellius 4:1 (1:0)

Góly: S. Pepinovic 2, Y. Satanovsyki 2. ŽK: Y. Satanovskyi – P. Lichý, R. Urda. ČK: Mil. Lakomčík (Partizán BB).

ŠKP B200 – Riečka 4:2 (3:0)

Góly: P. Spodniak 3, M. Polóny – I. Širka, I. Knopp. ŽK: P. Pecho, M. Sanitra (obaja Riečka). ČK: P. Pecho.

Bezvetrie si poradilo so Sosaurusom, Ajax zdolal Viking Stavanger

Na čele tabuľky 3. ligy nájdeme po 3. kole Dynamo, ktoré vo vybičovanom súboji zdolalo Amatérov. FC Juniperus aj vo svojom druhom vystúpení v Podlaviciach nedal svojmu súperovi šancu, a tak je zatiaľ bez straty bodu.

Sosaurus ešte v prvom polčase vzdoroval Bezvetriu, keď držal nerozhodný stav. Po zmene strán však už mali navrch hráči v červeno-bielej kombinácií, ktorí aj vďaka hetriku Daniela Mihalíčka vyhrali po druhýkrát v rade.

Atak si v daždivú sobotu vychutnal Svorku vlčákof, ktorá odohrala tento duel bez striedania.

Vo fotogalérii na konci článku nájdete aj zábery z treťoligového duelu medzi Vikingom Stavanger a Ajaxom. Hráči v červených dresoch si pripísali do tabuľky prvé 3 body, keď im vyšiel najmä prvý polčas. Viking naopak na svoju prvú výhru ešte čaká.

3. liga – 3. kolo – Nike aréna

Sparta – Ateeray 9:5 (4:2)

Góly: D. Rusnák 5, A. Rusnák, S. Škuta, D. Jablonský, L. Koppa – B. Balšianok 2, M. Lovás 2, O. Zrubák.

AC Tornádo – ANK Pegi 3:10 (1:2)

Góly: M. Mokrý 2, F. Flaška – L. Handzuš 3, J. Bednár 3, A. Šimko 2, J. Pavlík, K. Leško.

Iná Liga – Borussia 5:5 (3:3)

Góly: O. Poljovka 2, A. Bubeník, M. Gruy, nie je v zápise – E. Masár 2, R. Bartelt 2, P. Zemko. ŽK: P. Poljovka, M. Zázrivec (obaja Iná Liga).

FK Amatéri – Dynamo 6:10 (2:6)

Góly: M. Cesnak 3, L. Jeziorski 2, M. Repčín – Y. Yavnyk 4, Mil. Blaško 3, D. Lyulkovich, K. Sinyelnikov, D. Piddubnyi. ŽK: K. Sinyelnikov. ČK: M. Hazucha, M. Pilát – D. Piddubnyi.

Sosaurus – Bezvetrie 4:8 (2:2)

Góly: J. Chriaštel 3, P. Ďuriančík – D. Mihalíček 3, D. Ďurič 2, P. Širka 2, B. Koczkás.

Svorka vlčákof – Atak 2:11 (1:5)

Góly: T. Meiszlinger, Š. Král – T. Černík 3, I. Barták 2, M. Paulik 2, R. Oravec 2, L. Berec, M. Tuček.

Viking Stavanger – Ajax 2:5 (1:4)

Góly: Mich. Lakomčík 2 – R. Sečkár 3, A. Matejka, S. Demakov.

FC Salve – FC Juniperus 1:11 (0:7)

Góly: J. Kuník – V. Túry 5, M. Maruniak 3, R. Blaško, J. Klačan, Mar. Blaško.

FC Ortotech – FC Medojed 9:2 (6:1)

Góly: A. Szarowski 3, P. Konder 2, R. Daubner 2, P. Pinter, I. Medveď – B. Maruniak.