Na úvodnom tréningu na začiatku zimnej prípravy sa zišlo dokopy 24 hráčov. Tých čaká v najbližších týždňoch tvrdá drina a 12 prípravných zápasov.

Zimná príprava futbalistov Dukly bude trvať 9 týždňov, počas ktorej budú naberať hlavne kondíciu a zamerajú sa na herný systém. „Naša zimná príprava bude prebiehať výlučne v domácich podmienkach, to znamená, že ju strávime na Štiavničkách, kde máme k dispozícii posilňovňu, regeneračnú linku a umelú trávu, ktorú sa nám však nepodarilo do prvého tréningu dôstojne pripraviť. Verím, že na druhý tréning to už bude lepšie,” povedal pre BBonline.sk vedúci A mužstva Ivan Šimko.

Duklu počas prípravy preverí 12 súperov v rámci prípravných duelov. Ide o mužstvá z Fortuna ligy, II. ligy aj jedno mužstvo z českej druhej ligy. S kvantitou ako aj kvalitou našich súperov v príprave sme spokojní, takže hráči budú mať dostatok priestoru ukázať svoje prednosti. Tesne pred začiatkom našej prípravy odvolalo z dôvodu zahraničného sústredenia Znojmo prípravný zápas, ktorý sme mali hrať 16. februára, tak ešte uvidíme, či tento termín zaplníme iným súperom,” uviedol Šimko a následne sa vyjadril aj k tréningovému procesu.Keďže program prípravných zápasov je zdanlivo nahustený, na trénovanie budeme často využívať aj doobedné hodiny, takže hráči si „užijú“ aj niekoľko dvojfázových tréningov.”

Na prvom tréningu, ktorý prebiehal na umelej tráve na Štiavničkách, ešte nezaberali naplno útočníci Branislav Žilinec a Lukáš Laksik. Prvý menovaný je po operácii a Laksik trénoval individuálne, nakoľko 18. januára ho čaká operačný zákrok.

Do prípravy sa už nezapojila trojica Ďanovský, Cvik a Muchaya, s ktorými klub ukončil zmluvu. Naopak v šatni pribudli tri nové tváre, ktoré prišli na skúšku: Josip Galić, Filip Lepieš a Miroslav Gregáň. Dvaja hráči prišli z dorastu (Straka, Môcik). “Prevažná časť jesenného kádra by mala zostať pokope, nechceme meniť niečo, čo fungovalo, takže momentálne sa obzeráme po posilách, nie po vymenení mančaftu,” vyjadril sa ku zmenám v kádri Ivan Šimko.

Dukla je po jesennej časti na priebežnom 11. mieste II. ligy so ziskom 20 bodov a skóre 20:20. Jarná časť II. ligy štartuje 9. marca.

Káder MFK Dukla Banská Bystrica na začiatku zimnej prípravy 2019

Brankári: Adam Krejčí, Ján Ďurčo, Július Nôta

Obrancovia: Saša Savić, Ľuboš Kupčík, Patrik Prikryl, Lukáš Migaľa, Erik Gaško, Jakub Tóth, Matej Starší, Samuel Straka (z dorastu)

Stredopoliari: Peter Kolláti, Oto Malík, Róbert Polievka, Gabriel Snitka, Viktor Tóth, Patrik Vajda, Ľubomír Willwéber, Josip Galić (na skúške z Poltára), Radovan Môcik (z dorastu)

Útočníci: Lukáš Laksik, Branislav Žilinec, Patrik Klačan, Filip Lepieš (na skúške z Podbrezovej), Miroslav Gregáň (na skúške z L. Hrádku)

Ukončenie zmluvy: Radoslav Ďanovský, Daniel Cvik, Tawanda Tapiwa Muchaya

Príchody: skúšky ďalších hráčov sú ešte v riešení

Realizačný tím:

Predseda klubu: Ján Roháč
Vedúci mužstva: Ivan Šimko
Hlavný tréner: Stanislav Varga
Asistent trénera: Štefan Rusnák
Tréner brankárov: Norbert Juračka (zároveň športový riaditeľ)
Masér: Filip Sobotník
Lekár: MUDr. Peter Straňák

Prehľad prípravných zápasov počas zimnej prípravy:

Sobota 12.1.FK Železiarne Podbrezová vs. MFK Dukla Banská Bystrica (Podbrezová)
Streda 16.1. FK Senica vs. MFK Dukla Banská Bystrica (Senica)
Sobota 19.1. FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble vs. MFK Dukla Banská Bystrica (Zlaté Moravce)
Sobota 26.1. FK Poprad vs. MFK Dukla Banská Bystrica (Tatranská Lomnica)
Utorok 29.1. Slovan Duslo Šaľa vs. MFK Dukla Banská Bystrica (Šaľa)
Sobota 2.2. MFK Zemplín Michalovce vs. MFK Dukla Banská Bystrica (Tatranská Lomnica)
Utorok 5.2. FK Fotbal Třinec vs. MFK Dukla Banská Bystrica (Třinec)
Sobota 9.2. MFK Dukla Banská Bystrica vs. ŠKM Liptovský Hrádok
Utorok 12.2. MFK Dukla Banská Bystrica vs. Tatran Liptovský Mikuláš
Streda 20.2. MFK Dukla Banská Bystrica vs. MŠK Novohrad Lučenec
Sobota 23.2. MFK Dukla Banská Bystrica vs. MŠK Rimavská Sobota
Sobota 2.3. MFK Dukla Banská Bystrica vs. Zvolen