V piatok popoludní privítala banskobystrická futbalová Dukla na Štiavničkách suverénneho lídra Prvej ligy – AS Trenčín. Súper z nižšej súťaže sa ani zďaleka nenechal zahanbiť, veď brankárska jednotka červeno-bielych – Peter Boroš, sa musel až dvakrát pozerať za svoj chrbát.

FK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 3:2 (1:2)

Góly: 19. Slančík, 51. Uškovič, 74. Johancsik – 12. Salinas, 25. Mondek

Zostavy tímov

FK Dukla Banská Bystrica: Boroš (46. Ďurčo), Turňa (70. Johancsik), Adámik (46. Poljovka), Kupčík, Savič, Považanec (46. Pleva), Pečovský, Prekop (46. Pančík), Brašeň, Slančík (35. Hesek), Johancsik (46. Uškovič).

AS Trenčín: Volešák (46. Šemrinec), Ševela, Valla (66. Bejarano), Malec, Baez (77. Ďuriška), Salinas, Depetris, Mazan (77. Szabó), Mondek (66. Holúbek), Čogley, Godál.

Už v tretej minúte nastala chvíľa, ktorá priniesla približne dvom stovkám divákov prvý náznak gólovej radosti. Zostalo len pri náznaku, keďže Volešák bol pri Brašeňovej ďalekonosnej strele pozorný. V 13. minúte sa útok hostí pre zmenu gólom skončil. Jorge Salinas si našiel priestor medzi obrancami Dukly a Borošovi nedal šancu. Veľký talent v drese Dukly – Fabián Slančík, ale už v 19. minúte vyrovnával na 1:1 peknou umiestnenou strelou. Hra bola v prvom dejstve vyrovnaná a z toho vyťažili hostia opäť v 25. minúte, keď chyby v obrane Dukly využil Karol Mondek a skrčený Boroš sa z druhej strany svojej svätyne mohol len prizerať.

V 47. minúte mohol hlavičkou naznačiť vývoj druhého polčasu Pleva, ale lopta od jeho hlavy po Pančíkovom centri letela ponad bránu. Pekná akcia Dukly prišla v 52. minúte, keď Brašeň našiel v šestnástke Heseka, ten poslal loptu na Uškoviča, ktorý ju hlavou usmernil do brány a aj keď Šemrinec dosiahol na loptu, jej smer už nezmenil – 2:2. Na opačnej strane sa mohol strachovať Ďurčo len v 64. minúte, keď do šestnástky nebezpečne prišprintoval Depetris, ale pred brankárskou dvojkou Dukly mu už nevyšiel krok. Na opačnej strane hrozil v 66. minúte Pančík, ale jeho strela letela mimo, ako aj nebezpečná Hesekova hlavička v 78. minúte. Medzitým sa však na ihrisko vrátil Patrik Johancsik, zimná posila z Petržalky, a po peknej akcii v 74. minúte dorazil loptu do bránky Trenčína – 3:2. Zvýšiť mohli domáci aj tri minúty pred koncom, keď mladý Johancsik dobehol popri súperovi loptu pri čiare, odcentroval do šestnástky k Plevovi, ten nahral uvoľnenému Uškovičovi, lenže jeho strela bola trestuhodne nepresná. V samom závere duelu si hostia vybojovali viaceré rohové kopy, z ktorých sa snažili o vyrovnanie, ale na Považie sa vracali s pocitom prehry.

Po reprezentačnej prestávke čaká o týždeň Duklu ligový zápas v Košiciach a potom presne o dva týždne – v piatok 8. apríla o 17.30 h privíta na Štiavničkách majstra zo Žiliny v zápase prenášanom aj v televíznom prenose.