Quantcast

Zverenci Štefana Zaťka odštartovali so zimnou prípravou už 4. januára, ale svoj prvý prípravný duel mali na pláne až túto sobotu, kedy privítali Spišskú Novú Ves.

FK Dukla Banská Bystrica – FK Spišská Nová Ves 4:0 (2:0)

Góly: 11. Pečovský, 31. Laksík, 50. Slančík, 66. Seye

Zostavy tímov:

FK Dukla: Ďurčo (45. Boroš), Gálik, Chmelík, Vajda, Mravec, Turňa, Pečovský (53. Kupčík), Brašeň, Laksík (45. Seye), Slančík, Pelegríny (53. Považanec) .

FK SNV: Gaborčík, Zekucia, Baka, Furman, Pukluš, Guman, Kovalík, Stanislav, Sirko, Kiššák, Sedláček. Do hry zasiahli aj: Čomič, Barányi, Paplún, P. Augustín, Baránek.

Po úvodnom oťukávaní sa pod neustálym mrholením postupne Dukla ujala hry naplno a súpera postupne zovrela. Výsledkom toho bola pre Viktora Pečovského typická strela z dvadsiatich metrov, ktorá na potešenie zhruba päťdesiatich divákov skončila za Gaborčíkom. Omladená zostava červeno-bielych hrala potom so svojim súperom vyrovnanú partiu, avšak v 31. minúte potvrdil dravosť mladíkov v našej zostave gólom Lukáš Laksík.

Ďalší z mladíkov, ktorých Štefan Zaťko v prebiehajúcej príprave skúša – krajný obranca Martin Mravec a neskôr aj Jakub Brašeň už tvrdili muziku v druhom polčase. V ktorom sa už v 50. minúte presadil Fabián Slančík, náš kmeňový hráč donedávna hosťujúci v Lučenci. Spomínaný Brašeň potom posúval loptu dopredu najmä aktívnemu Seyemu. Ten sa  hlavou presadil v 65. minúte, ale šancí mal aj na viac gólov. Keď Matúš Turňa desať minút pred koncom trafil len do žrde bránky hostí, Dukla uzavrela svoj prvý prípravný duel víťazstvom 4:0.