Zverenci Štefana Zaťka odštartovali so zimnou prípravou už 4. januára, ale svoj prvý prípravný duel mali na pláne až túto sobotu, kedy privítali Spišskú Novú Ves.

FK Dukla Banská Bystrica – FK Spišská Nová Ves 4:0 (2:0)

Góly: 11. Pečovský, 31. Laksík, 50. Slančík, 66. Seye

Zostavy tímov:

FK Dukla: Ďurčo (45. Boroš), Gálik, Chmelík, Vajda, Mravec, Turňa, Pečovský (53. Kupčík), Brašeň, Laksík (45. Seye), Slančík, Pelegríny (53. Považanec) .

FK SNV: Gaborčík, Zekucia, Baka, Furman, Pukluš, Guman, Kovalík, Stanislav, Sirko, Kiššák, Sedláček. Do hry zasiahli aj: Čomič, Barányi, Paplún, P. Augustín, Baránek.

Po úvodnom oťukávaní sa pod neustálym mrholením postupne Dukla ujala hry naplno a súpera postupne zovrela. Výsledkom toho bola pre Viktora Pečovského typická strela z dvadsiatich metrov, ktorá na potešenie zhruba päťdesiatich divákov skončila za Gaborčíkom. Omladená zostava červeno-bielych hrala potom so svojim súperom vyrovnanú partiu, avšak v 31. minúte potvrdil dravosť mladíkov v našej zostave gólom Lukáš Laksík.

Ďalší z mladíkov, ktorých Štefan Zaťko v prebiehajúcej príprave skúša – krajný obranca Martin Mravec a neskôr aj Jakub Brašeň už tvrdili muziku v druhom polčase. V ktorom sa už v 50. minúte presadil Fabián Slančík, náš kmeňový hráč donedávna hosťujúci v Lučenci. Spomínaný Brašeň potom posúval loptu dopredu najmä aktívnemu Seyemu. Ten sa  hlavou presadil v 65. minúte, ale šancí mal aj na viac gólov. Keď Matúš Turňa desať minút pred koncom trafil len do žrde bránky hostí, Dukla uzavrela svoj prvý prípravný duel víťazstvom 4:0.