Na Duklu čakal v 15. kole II. ligy súper z Prešova. Banskobystričania potrebovali body z tohto zápasu ako soľ, aby sa viac vzdialili posledným miestam v tabuľke. Pri minulotýždňovej remíze v  Lipanoch sa Dukle nepodarilo streliť ani jeden gól. Chuť si ale napravili v zápase proti Prešovu.

Od prvej minúty zápasu bolo vidieť na ihrisku koncentrované a pripravené mužstvo s chuťou zvíťaziť. Do prvej vážnejšej akcie sa dostal Snitka v 9. minúte, keď strelou po zemi ohrozil bránku, ale tesne minul ľavú žrď. O pár minút neskôr mal Snitka opäť prsty v ďalšej šanci. Jeho center z ľavej strany hľadal Laksika, ale lopta sa dostala až k brankárovi hostí, ktorý ju nohami zachytil vo vápne. V 24. minúte mala Dukla možnosť štandardnej situácie po faule na Vargu, ale z ťažkej pozície Kupčík hlavičkoval mimo. V zápase hráči Dukly pokračovali s určenou taktikou prenášania hry po krídlach a využívania dvoch rýchlikov, a to Kollátiho a Polievku. Vytúženého gólu sa Dukla dočkala v 27. minúte, keď sa po ľavej strane individuálne presadil Polievka a prihrávkou našiel Kollátiho, ktorý nohou usmernil loptu do brány. Do konca polčasu mala Dukla územnú prevahu, ale gól už nepadol.

Prešovu zmena strán prospela a začal postupne vystrkovať rožky. Hostia sa pokúšali nakopávanými loptami prekonať obranu Dukly, ale aj keď prišlo väčšie zaváhanie v obrane, dokázal Kupčík svojou rýchlosťou zlikvidovať možné nebezpečenstvo. V druhej polovici zápasu si hostia minuli v prvých minútach všetky striedania, keďže si striedajúci Micovčák poranil členok. V 61. minúte sa k slovu dostal aj Prešov. Po štandardnej situácii Maník z osemnástich metrov mohol vyrovnať, ale prestrelil bránu o meter. O tri minúty neskôr sa Polievka znova individuálne presadil, a jeho pravačka opečiatkovala tyč bránky. Následnú dorážku Kollátiho brankár Lukáč vytlačil na roh. V 70. minúte si veľkú šancu vypracovali druhýkrát aj hostia, keď Micherda z pokutového územia ohrozil strelou po zemi svätyňu Krejčího. O minútu neskôr však Snitka druhým gólom upokojil hru a pripísal poistku k výkonu Banskobystričanov. V posledných minútach zápasu si Dukla dvojgólový náskok udržala a Prešov domov poslala bez bodu.

„Doma sme chceli a potrebovali získať tri body. Na Prešov sme sa pripravovali celý týždeň, či už z pohľadu taktiky alebo individuálnych záležitostí. Ďalšie kolo nás čaká náročný zápas proti Skalici, proti ktorej sme si už zahrali v lete. Síce sme prehrali o jeden gól, ale nechýbalo veľa a mohli sme my cestovať domov s bodom. Skalica v tomto kole prehrala s Dubnicou 4:0, čiže v ďalšom zápase bude chcieť naplno bodovať. Toto nám situáciu sťažuje, ale chceme pred domácim publikom spraviť všetko preto, aby odchádzali domov Skaličania bez bodu,“ zhodnotil po zápase manažér MFK Dukla Ivan Šimko.

MFK Dukla Banská Bystrica vs. 1. FC TATRAN Prešov 2:0 (1:0)

Góly: 27. Kolláti, 71. Snitka. ŽK: Kupčík, Vajda – Kačala, Luberda. Zápas sledovalo 389 divákov.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Tóth (81. Willwéber), Starší, Laksik, Kolláti (88. Malík), Kupčík, Snitka, Polievka (86. J. Tóth), Prikryl, Vajda, Savić (C).

Zostava 1. FC TATRAN Prešov: Lukáč – Šimko (41. Micherda), Petko, Luberda (C), Dujmović, Kačala, Leško (46. Micovčák – 47. Kraľovič), Dzurík, Hošek, Karasteš, Maník.

V predposlednom kole jesennej časti privíta Dukla na domácej pôde Skalicu v sobotu 3. novembra o 13.00 hod.