V sobotu popoludní sa na štadióne vo Zvolene uskutočnilo stretnutie 8. kola II. ligy medzi banskobystrickou Duklou a Tatranom Liptovský Mikuláš. Domáci si ešte v prvom polčase vybojovali sľubný trojgólový náskok, o ktorý však prišli a do tabuľky si tak pripísali len bod za remízu.

Prvý polčas priniesol gólové hody a Dukla išla do vedenia už v 8. minúte, keď premenil pokutový kop strelou po trávniku Miladin Vujošević. Domáci sa z vedenia neradovali dlho a po rohovom kope v 15. minúte vyrovnával hlavičkou z priestoru zadnej žrde Richard Bartoš. Následne prevzali iniciatívu do svojich rúk opäť Banskobystričania, ktorí skórovali trikrát v rozmedzí štyroch minút. V 20. minúte ich poslal opäť do vedenia po skvelom uvoľnení sa na ľavej strane šestnástky a následnej krížnej strele Marek Frimmel. V 22. minúte pridal svoj druhý gól v zápase Miladin Vujošević, ktorý zakončoval presne po centri Polievku z priameho kopu.

V 24. minúte zvyšoval už na 4:1 ďalší kanonier Dukly a zároveň jej kapitán, Róbert Polievka, ktorý si narazil v pokutovom území loptu s Vujoševićom a zblízka prekonal Lukscha. Hostia zakrátko znížili po tom, čo si centrovanú loptu z pravej strany zrazil do vlastnej brány Prikryl a v 41. minúte sa podarilo hráčom Liptovského Mikuláša vsietiť kontaktný gól na 4:3, o ktorý sa postaral Peter Voško. Druhý polčas už bol na góly chudobnejší a Dukle sa tesné vedenie nepodarilo navýšiť ani udržať, keďže Liptáci v 77. minúte vyrovnali vďaka Dávidovi Krčíkovi. Výsledkom 4:4 sa aj zápas skončil a víťazná šnúra Bystričanov, ktorá trvala tri zápasy sa tak pretrhla.

II. liga – 8. kolo – Zvolen

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:4 (4:3)

Góly: 8. Vujošević (PK), 20. Frimmel, 22. Vujošević, 24. Polievka – 15. Bartoš, 27. Prikryl (VG), 41. Voško, 77. Krčík Dávid. ŽK:   51. Nosko, 90. Prikryl – 22. Staš, 42. Laura, 86. Bartoš, 86. Gerát. Stretnutie sledovalo 412 divákov.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Nosko, Richtárech, Uhrinčať (56. V. Tóth), Starší (75. Dolný), Vujošević (75. Laksík), Snitka (90. Vajda), Polievka (C), Frimmel (90. Kupčík), Prikryl, Migaľa.

Zostava MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Luksch – Janec, Krčík, Kačerík, Gerát, Bartoš (C), Staš (90. Lišivka), Štrba, Voško, Laura (90. Kim), D. Krčík.

15 ŠK Slovan Bratislava futbal B 6 0 0 6 2:17 0

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa v 9. kole II. ligy predstavia na ihrisku Púchova už v stredu, 23. septembra o 15:30 h.