Na prvom tréningu FK Dukla sa zišlo šestnásť hráčov a dvaja brankári. Niektorí z nich sú však stále bez zmluvy. Klub opustilo viacero opôr.

Dukla Banská Bystrica tréning_09Banskobystrický futbalový klub zápasí s existenčnými problémami. Dôkazom je ďalšie omladenie kádra, keď po jeseni odišlo viacero kľúčových futbalistov do iných klubov. „Momentálne máme v kabíne dvanásť hráčov plus dvoch brankárov. Do prípravy sa nezapojilo trinásť hráčov z jesenného kádra. Budeme pracovať s tými, ktorých máme. Sú to skôr ročníky 94 až 97, takže sú to mladí hráči. Verím, že v priebehu januára a februára sa bude mužstvo formovať,“ povedal tréner Štefan Rusnák.

Na prvom tréningu sa ukázalo šestnásť hráčov a dvaja brankári. Medzi nimi trénoval aj Seye či Ďurčo, ktorí nemajú s klubom zmluvu. „Ostal nám Boroš a Savič. A to sú jediní dvaja skúsení hráči, všetci ostatní sa momentálne nezapojili,“ hovorí tréner Rusnák.

Dukla je po jesennej časti najvyššej futbalovej súťaže na poslednom mieste. Káder navyše opustili viaceré opory. Peňaška sa vrátil späť do Slovana Bratislava, Ľupták podpísal zmluvu s českou Jihlavou, Patrik Vajda je na skúške v Bohemians Praha, Jozef Dolný trénuje so Senicou. Klub opustili aj Budinský, Adámik, Mazan a Střihavka.

Káder tak tvorí až sedem hráčov z tímu do 19 rokov. „Na skúške je jeden hráč z Badína, z tretej ligy a z akadémie Aston Villy sa vrátil Zázrivec,“ prezradil tréner Rusnák.

„Káder, ktorý máme, je veľmi mladý a neviem odhadnúť koľko hráčov zasiahne do súťažných zápasov. O to je to horšie pre trénera, aby zbieral hráčov vo februári, dva týždne pred súťažou a potom ten káder nejako formoval, v tomto je to ťažké,“ povedal tréner, ktorý dúfa, že prípadné posily prídu do mužstva čo najskôr.

Samotná príprava bude prebiehať v domácich podmienkach. Vonku by mali hráči vycestovať iba na posledný prípravný zápas so Spartou Praha. Priateľský duel však ešte nie je definitívne potvrdený, ani zo strany Dukly ani zo strany Sparty.

Harmonogram prípravných zápasov FK Dukla pred jarnou časťou Fortuna ligy:

17.01.2015 FK Dukla – MFK Lokomotíva Zvolen 11:00 hod.
21.01.2015 FC Nitra – FK Dukla 13:00 hod.
27.01.2015 FK Dukla – MFK Tatran L. Mikuláš 13:00 hod.
31.01.2015 FK Dukla – FK Pohronie 11:30 hod.
04.02.2015 FK Dukla – FK Duslo Šaľa 13:00
07.02.2015 FK Dukla – MFK OKD Karviná
11.02.2015 FK Dukla – MŠK Rimavská Sobota 13:00 hod.
14.02.2015 Sparta Praha – FK Dukla