Mestské Divadlo z Pasáže v sobotu 27. júna oslávilo svoje už 20. narodeniny vo svojej záhradke s naozaj pestrým programom. Ten si pre návštevníkov a blízkych priateľov divadla pripravili od 17-tej hodiny a trval až do neskorých večerných hodín. 

oslava narodenin, divadlo z pasaze (37)Oslava tohto okrúhleho výročia začala predpremiérou divadelnej hry čakanie na GO(do)TA pred zaplnenou záhradkou v Divadle z Pasáže. Hra prezentuje pasivitu všetkých nás. Vo väčšine prípadov nič pre svoje sny a túžby nie sme schopní urobiť. Dúfame, že za nás rozhodne osud, Boh alebo… Godot.

Po predstavení sa prialo divadlu len to najlepšie a všetko sa zapíjalo šampanským. Návštevníci si mohli v novej skúšobni pozrieť prehľad plagátov a pozvánok na predstavenia, ktoré divadlo organizovalo počas 20. rokov, ale aj kreslené portréty všetkých hercov. Program po predpremiére pokračoval hudobnými vystúpeniami skupín Regále, Schody a ďalších banskobystrických hudobníkov, ktorí spolupracovali s divadlom.

V rámci svojich činností divadlo získalo viacero ocenení, napríklad: v roku 2009 získalo ocenenie Cena euroobčana roka za kultúrnu a umeleckú činnosť. V roku 2010 divadlo získalo od Banskobystrického samosprávneho kraja ocenenie za sociálnu činnosť.

Divadlo z Pasáže je prvé profesionálne komunitné divadlo, ktoré ako jediné svojho druhu na Slovensku začalo pracovať s ľuďmi s mentálnym postihnutím. Prvá premiéra v divadle bola 29. júna 1995. Išlo o  inscenáciu O Popolvárovi  ako ho nepoznáme.