Park pod Pamätníkom SNP privítal aj v druhý víkendový deň zaujímavé bežecké podujatie. Zatiaľ čo v sobotu to bol tradičný Beh na Urpín, v nedeľu sa nielen bežci postavili na štart charitatívneho behu Healthy run.

Ani škaredé počasie neprekazilo chuť Banskobystričanov pomôcť ľuďom v núdzi. Charitatívnu akciu prišlo podporiť približne 200 bežcov. Prekvapením bola pre organizátorov 77-ročná pani, ktorá sa objavila na štarte a prešla úplne celú trať. Na každého účastníka  po príchode do cieľa čakala pamätná medaila či špeciálny balíček.

Popri hlavnom behu prebiehalo viacero sprievodných akcií, ako bolo maľovanie na tvár, bežecké súťaže, ako napríklad krátke šprinty alebo beh do schodov. Obľúbené boli diagnostické prístroje, ktoré ľuďom preverili zdravie aj s odbornou konzultáciou lekára. Program dopĺňal DJ s doprovodom perkusií.

Celkovo sa vyzbieralo približne 900 eur, ktoré poputujú dvom rodinám s postihnutými deťmi. Prvou z rodín sú bratia Richard a Viliam Holendovci, nevidiaci chlapci, ktorí sa stále venujú športu. Viliam sa venuje lukostreľbe a druhý brat lyžuje. Jeho cieľom je sa dostať na paraolympiádu. Druhým prijímateľom je Tadeáš Wágner, ktorý má svalovú dystrofiu. Aktívne sa však venuje kresleniu a jeho kresby majú úspech aj na Európskych súťažiach.

Celé podujatie pre BBonline.sk zhodnotil organizátor Tomáš Gáll: “Moje pocity sú skvelé, Pánbožko dnes pri nás stál. Spočiatku to s počasím vyzeralo zle nedobre, predsa ešte okolo dvanástej pršalo. Neskôr však vyšlo slnko a naše obavy sa stratili. Prišlo veľmi veľa ľudí, ale aj mnoho známych tvárí, ktoré sme videli minulý rok. Som rád že aj takýmto spôsobom dokážeme pomáhať ľuďom, ktorí majú neľahký osud. Verím že vyzbierané peniaze pomôžu rodinám v núdzi.”