Hip-hop festival The Legits Blast, ktorý pred pár rokmi rozšíril banskobystrickú súťaž Outbreak Europe, opäť premenil mesto pod Urpínom na centrum pouličného umenia.

Zišli sa tu najlepší hip-hop tanečníci a tanečníčky z celého sveta, ale aj hudobníci, dídžeji a populárni hudobní umelci. Súčasťou podujatia bol ale napríklad opäť aj turnaj v 3×3 basketbale.

Pre bboyov a bgirls z vyše 70 krajín sveta boli tradične už počas týždňa pripravené workshopy, ktoré vyvrcholili od piatka súťažou Outbreak Europe v klube Ministry of Fun. Hlavné festivalové dianie bolo potom na programe v sobotu. To sa uskutočnili semifinálové a finálové battles súťaže a pre návštevníkov festivalového areálu bolo pripravených aj množstvo ďalších sprievodných akcií. Okrem workshopov to boli najmä hudobné vystúpenia.

Na pódiu sa postupne predstavili raperi Vec, Tono S., Škrupo a Joe Trendy, ale aj známe zoskupenie PSH. Večer potom vystúpil raper Rytmus, ktorého sprevádzala kapela Opostaris Band. Večer potom zakončilo vystúpenie amerického interpreta RA The Rugged Mana a  legendárnej hip-hopovej dvojice Onyx.

Festivalový program aj tento rok vyvrcholil v Europa SC nedeľným tímovým súbojom tanečníkov reprezentujúcich svoje krajiny. V sútaži Rep your country, sa napokon z víťazstva tešil tím z Ukrajiny. Tanečníci z Ukrajiny vo finále porazili svojich súperov z Kazachstanu. Slovenských tanečníkov už v prvom vyraďovacom kole prevýšili ich súperi z Francúzska.