Počas predposledného októbrového víkendu sa na banskobystrických umelých trávnikoch odohralo posledné jesenné kolo súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu. Mužstvá sa v piatok a v sobotu postarali o gólové hody, pričom dva tímy prešli jeseňou bez straty bodu. Prinášame vám kompletný sumár s fotogalériou zo stretnutí Borussia – Ajax, Gunners – Viking Stavanger a Enzo – Atak.

Bianconeri zakončili jeseň výhrou nad FC Nemce

V sobotu sa v Jakube odohralo posledné kolo 1. ligy. Galacticos na jeseň nestratili ani bod, no v 8. kole zvíťazili kontumačne, rovnako ako Oranjes, ktorí tak zvládli jeseň bez prehry. Na pomery malého futbalu vzácna remíza sa zrodila v súbojoch 1. FC DAN – Simacek a Unios – Nemce 2012.

Najviac gólov v rámci posledného jesenného kola 1. ligy priniesol súboj Bianconeri – FC Nemce. V ňom sa vedenia ujal nemčiansky tím, no bielo-čierni zakrátko otočili stav stretnutia a prvý polčas vyhrali o tri góly. Mužstvo FC Nemce sa však nevzdalo a v úvode druhého polčasu po ďalšom zásahu Bianconeri znížilo dvomi gólmi na 6:4.

Následne sa obe strany striedali v strieľaní gólov, keď si Bianconeri zakaždým prinavrátili trojgólové vedenie a hráči FC Nemce naopak znižovali na rozdiel dvoch gólov, až napokon Bianconeri vyhrali výsledkom 10:8. Traja hráči si v tomto dueli pripísali hetrik.

1. liga – 8. kolo – Jakub

FK 98 Slovenská Ľupča – Galacticos 0:5 kontumačne

IQ – Lazio 4:7 (2:5)

Góly: P. Šipula 2, P. Kvaltíny, M. Kurjan – P. Širka 3, J. Medveď ml. 2, J. Solivaj 2

1. FC DAN – Simacek 2:2 (2:1)

Góly: P. Kobora 2 – P. Mútňan, P. Skubinčan

SKYY – BŠ – Hančurka Team 3:6 (1:2)

Góly: Ch. Faltáni, D. Dubjel, R. Bačík – M. Črep 2, L. Kajda 2, A. Sokol 2. ŽK: Ch. Faltáni – L. Kajda. ČK: F. Sliacky (Hančurka Team)

Bianconeri – FC Nemce 10:8 (5:2)

Góly: D. Slivka 3, P. Zehnal 3, L. Berec 2, M. Sanitra 2 – D. Kiedžuch 3, M. Janovec 2, M. Adam, M. Sitarčík, V. Túry

Unios – Nemce 2012 6:6 (2:3)

Góly: M. Čief 2, Ľ. Štelcl, M. Gašpar, M. Mala, J. Bílek – T. Kostiviar, S. Ježík, S. Václavík, D. Babjak, I. Varga, M. Blaško

ŠKP B200 porazilo Riečku v 19-gólovej prestrelke

O debakel posledného hracieho víkendu v tomto roku sa postaral Dream Team, ktorý rozdrvil Jogu Bonito 15:0, pričom o tretinu gólov Dream Teamu sa postaral Ján Štubian. Vysoké víťazstvá si pripísali aj mužstvá TJ Požiarnik Vlkanová a Mladosť BCF.

Za zápas kola sme označili gólovo najbohatší duel, v ktorom si zmerali sily Riečka a ŠKP B200. Riečka sa ujala v úvode zápasu vedenia 3:0, no ŠKP B200 otočilo šiestimi gólmi v rade priebežný stav na 3:6. následne sa do zápasu vrátila Riečka, ktorá do prestávky vyrovnala.

V úvode druhého polčasu si hráči ŠKP B200 vypracovali dvojgólový náskok. Riečka následne znížila a o niekoľko minút na to sa na strane súpera vykartoval Horváth. ŠKP B200 síce potom zvýšilo na 7:9, no Riečke sa podarilo vyrovnať na 9:9. Túto drámu napokon rozlúskol v poslednej minúte Peter Ondrejka, ktorý svojím tretím gólom v zápase rozhodol o výhre ŠKP B200.

2. liga – 8. kolo – Jakub

Sosaurus – TJ Požiarnik Vlkanová 3:11 (1:6)

Góly: Á. Ibos 2, N. Pál – M. Kováč 5, A. Šanta 3, S. Kršák 2, P. Šimo. ŽK: M. Krajčovič (Sosaurus)

Erima „98“ – EFCE Brocak 4:3 (2:0)

Góly: R. Olejník 2, M. Vozár 2 – M. Lišiak 2, P. Vrbjar. ŽK: M. Vozár, M. Šudoma (Erima „98“)

Pingoši – 3PE 0:5 kontumačne

Joga Bonito – Dream Team 0:15 (0:6)

Góly: J. Štubian 5, M. Miskuf 4, P. Čiliak 2, P. Lichý, M. Kmeť, M. Čunderlík, R. Cimerman. ŽK: T. Longauer (Joga Bonito)

Mladosť BCF – Aquadux 15:3 (8:2)

Góly: M. Mišány 6, J. Tešlár 3, J. Čief 3, F. Nosko 2, M. Čief – M. Štaudner, P. Stano, T. Pápay

Riečka – ŠKP B200 9:10 (6:6)

Góly: P. Ďurčík 3, I. Knopp 2, B. Halupka 2, J. Náčin 2 – P. Ondrejka 3, R. Nehéz 2, M. Dirbák 2, P. Horváth, Ľ. Pročka, M. Ondrejka. ŽK: P. Ďurčík – R. Nehéz, P. Hovráth. ČK: P. Hovráth (ŠKP B200)

Hellius otočil zápas s PSK, Borussia si poradila s Ajaxom

Zatiaľ čo v uplynulom kole Ligy majstrov Ajax Amsterdam nedal Borusii Dortmund šancu, v sobotu sa na modrej umelej tráve pod fakultou UMB karta otočila. Tento raz sa totiž radovali hráči Borussie, ktorí položili základy úspechu proti Ajaxu v prvom polčase. Ten hráči v čiernych dresoch vyhrali 3:1. V druhej polovici zápasu sa obe mužstvá presadili trikrát. Na výhre Borussie nad Ajaxom sa hetrikom podieľal Erik Masár. Z tohto duelu vám prinášame aj fotogalériu.

Program 8. kola 3. A ligy priniesol aj súboj Helliusu s PSK, v ktorom už v prvom polčase vyťahoval rozhodca Marek Šveda červenú kartu na oboch stranách. Po góle Zrubáka viedlo po prvom dejstve najtesnejším rozdielom PSK, ktoré po zmene strán zásahom Bíreša zvýšilo na 0:2. Hellius však v záverečnej 11-minútovke otočil zápas vo svoj prospech gólmi Lepiesa, Zemka a Drahoňa. PSK tak v tomto na góly chudobnom zápase prišlo o dvojgólový náskok, čím si vyslúžilo označenie babrák kola.

3. A liga – 8. kolo – Tajovského

FK Plus – Sparta 8:5 (3:2)

Góly: J. Tajboš 5, F. Medvec, J. Matyo, Ľ. Šišmiš – A. Garaj 2, P. Polák, A. Rusnák, A. Šuhajda

Hellius – PSK 3:2 (0:1)

Góly: K. Drahoň, M. Zemko, R. Lepies – A. Bíreš, O. Zrubák. ŽK: K. Drahoň, M. Zemko, M. Melicher (Hellius). ČK: M. Horňák – M. Chmara

Ateeray – ANK Pegi 6:12 (2:7)

Góly: P. Mažgut 2, M. Béreš, M. Lovás, T. Gregor, B. Balšianok – A. Šimko 4, I. Chmelík 3, M. Tomčík 3, D. Čierny, T. Handzuš

FC Fončorda – Starí páni 1:12 (0:5)

Góly: M. Riečan – V. Čaniga 3, J. Kyba 2, J. Bílek 2, I. Turan 2, M. Huťka 2, P. Cajka

FC Banda – AC Tornádo 8:4 (3:0)

Góly: Y. Satanovskyi 4, K. Sinyelnikov 2, D. Lyulkovich 2 – F. Flaška 3, P. Kurčík

Borussia – Ajax 6:4 (3:1)

Góly: E. Masár 3, R. Kútik 2, R. Richter – M. Šimčík, Rom. Sečkár, Rób. Sečkár, M. Bacúlik

Gunners zvládli jeseň bez straty bodu

V piatok sa na Tatranskej proti sebe postavili aj celky Gunners a Viking Stavanger. Jasným favoritom bol bodovo stopercentný líder tabuľky, ktorý aj potvrdil túto rolu a do siete Vikingu poslal loptu desaťkrát. Polovicu gólov Gunners pritom strelil Richard Reptiš. Líder 3. B ligy tak na jeseň nestratil ani bod. Z duelu Gunners – Viking Stavanger vám prinášame aj fotogalériu.

Piatkový program na Tatranskej zakončil duel Enzo – Atak. V ňom sa v prvom polčase obe mužstvá vystriedali vo vedení, až po 25 minútach viedli tesne hráči Ataku. V druhom polčase sa zas trochu viac darilo Enzu, ktoré sa tesne pred koncom dostalo do vedenia 8:7, no Atak hetrikovým zásahom Oravca vyrovnal v poslednej minúte na 8:8. Aj z tohto stretnutia vám prinášame niekoľko fotografií.

V sobotu si zas druhý Arsenal poradil s tretím Juniperusom celkom presvedčivo 6:11, aj keď po polčase platil nerozhodný stav. Arsenal tak zvládol jeseň bez prehry. Ešte predtým si Adrenalín v pomerne vyrovnanom zápase poradil s Medojedom.

3. B liga – 8. kolo – Tatranská

FK Amatéri – Malonas 8:2 (3:0)

Góly: M. Repčín 2, L. Jeziorski 2, M. Ponický, M. Porubský, M. Hazucha, M. Holécy – V. Zelník 2

FC Salve – Nulová šanca 3:7 (1:2)

Góly: L. Ševčík, M. Buzák, J. Jezorski – M. Fáb 3, L. Melaga 3, P. Daubner

Gunners – Viking Stavanger 10:2 (4:0)

Góly: R. Reptiš 5, A. Lukáč 2, P. Reptiš 2, J. Maďar – T. Mihálik 2. ŽK: A. Lukáč, J. Maďar – T. Mihálik

Enzo – Atak 8:8 (2:3)

Góly: R. Môcik 3, T. Černík 2, L. Mesík 2, R. Halaj – R. Oravec 3, L. Berec 2, V. Almáši, M. Slobodník, M. Tuček

FC Medojed – Adrenalín 3:5 (1:2)

Góly: T. Puliš, P. Rusnák, M. Jagerčík – M. Beňadik 2, I. Medveď, R. Daubner, J. Sekereš. ŽK: J. Bielik – J. Sekereš

FC Juniperus – Arsenal FC 6:11 (2:2)

Góly: V. Túry 3, J. Klačan, M. Blaško, P. Zemko – R. Latta 3, L. Potančok 2, P. Vikarský 2, Mar. Dušička 2, T. Bartošík, M. Mesík

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 271 gólov (priemer 12,3 gólu na zápas)

Najlepší strelec: Miloš Mišány (Mladosť BCF – 2. liga) – 6 gólov

Najviac gólov: 2. liga – Riečka – ŠKP B200 9:10 (6:6)

Najmenej gólov: 1. liga – 1. FC DAN – Simacek 2:2 (2:1)

Zápas kola: 2. liga – Riečka – ŠKP B200 9:10 (6:6)

Babrák kola: 3. A liga – Hellius – PSK 3:2 (0:1)

Sumár predošlého 7. kola nájdete tu. Výsledkový servis vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.