Počas uplynulého víkendu sa na umelých trávnikoch v Banskej Bystrici odohralo predposledné jesenné 7. kolo súťaží BBZMF, po ktorom majú na konte plný počet bodov už len Galacticos a Gunners. Prinášame vám kompletný sumár s fotogalériou z duelov Partizán BB – Hellius a Arsenal FC – Enzo.

Galacticos opäť víťazne, Oranjes naďalej bez prehry

Najvyššej súťaži aj naďalej kraľujú Galacticos, ktorí majú za sebou opäť gólovo najbohatší zápas kola. Ich súper SKYY – BŠ ešte v prvom polčase sobotného dopoludňajšieho duelu v Jakube odolával, keď po 25 minútach zaostával len o dva góly. Galacticos ale napokon zvíťazili výrazným rozdielom, pričom vo svojich radoch mali aj strelca kola Filipa Rafanidesa, ktorý nastrieľal 6 gólov.

V šlágri kola na seba v sobotu od 11.00 h narazil druhý a tretí celok tabuľky 1. ligy. Oranjes ostali aj po súboji s Hančurkou neporazení, keď zvíťazili pomerne jednoznačne. Za zápas kola sme označili hneď prvý súboj piatkového programu v Jakube, v ktorom hráči 1. FC DAN vyhrávali 0:2, no Nemce 2012 dokázali otočiť stav na 4:2. Tím 1. FC DAN ešte zdramatizoval zápas gólmi na 4:3 a 5:4.

1. liga – 7. kolo – Jakub

Nemce 2012 – 1. FC DAN 5:4 (1:2)

Góly: T. Kostiviar 2, E. Filipko, S. Václavík, M. Blaško – M. Ambroz, S. Maskaľ, D. Kaňuk, P. Vozár

FC Nemce – IQ 4:7 (2:3)

Góly: M. Sitarčík 2, M. Janovec, D. Kiedžuch – M. Tučnák 2, T. Bíreš 2, P. Kvaltíny, M. Kurjan, F. Slabecius. ŽK: M. Sitarčík (FC Nemce)

Lazio – FK 98 Slovenská Ľupča 4:4 (2:4)

Góly: J. Medveď ml., P. Širka, R. Hermánek, J. Medveď – M. Holécy, J. Varadi, N. Vasilovcik, S. Ternuščák. ŽK: P. Piar (S. Ľupča)

Skackavá – Unios 3:4 (3:2)

Góly: J. Vavák 2, V. Slovák – R. Elek 2, J. Sojka, D. Kohút. ŽK: T. Ondrejka (Skackavá)

Galacticos – SKYY – BŠ 14:5 (5:3)

Góly: F. Rafanides 6, F. Kaľavský 3, M. Poliak 2, P. Tužinský, R. Greško, N. Pollak – J. Túry 2, Ch. Faltáni 2, R. Bačík. ŽK: L. Jagnešák (SKYY – BŠ)

Simacek – Bianconeri 2:3 (1:1)

Góly: P. Mesík, V. Demčík – D. Slivka 2, L. Berec. ŽK: D. Slivka (Bianconeri)

Hančurka Team – Oranjes 4:10 (2:5)

Góly: M. Črep, M. Kovalcik, A. Glembra, M. Samolej – V. Bobor 3, M. Vronský 2, M. Pavlík, M. Hraško, J. Kouřil, L. Pavúk ml., L. Höger. ŽK: A. Glemba – M. Hraško

Dream Team opäť remizoval, ŠKP B200 po výhre nad Pingošmi na čele

Remízovým kráľom je zatiaľ Dream Team, ktorý si tentokrát rozdelil body s mužstvom Erima „98“. V tomto sobotnom popoludňajšom stretnutí 7. kola 2. ligy viedol Dream Team 2:0, no Erima „98“ otočila priebežný stav tromi gólmi v rade. Dream Teamu sa podarilo gólom na 3:3 vybojovať aspoň tretiu remízu v sezóne.

Stratu bodov Dream Teamu využili hráči ŠKP B200, ktorí sa v sobotu od 16.00 h stretli v Jakube s Pingošmi. Tí ešte v úvode zápasu dokázali vyrovnať na 1:1 aj 2:2, ale to bolo zo strany Pingošov všetko. Hráči ŠKP B200 aj vďaka hetriku Pavla Horvátha zvíťazili 9:2 a poskočili na pozíciu lídra.

2. liga – 7. kolo – Jakub

Aquadux – Joga Bonito 2:8 (1:1)

Góly: L. Mesík 2 – M. Števonka 5, O. Longauer 3

Dream Team – Erima „98“ 3:3 (2:1)

Góly: O. Zeleňanský, R. Cimerman, J. Štubian – R. Olejník, M. Vozár, J. Jablonovský

TJ Požiarnik Vlkanová – EFCE Brocak 6:2 (2:2)

Góly: P. Dian 2, I. Šteiniger 2, A. Šanta 2 – M. Lišiak, J. Plžik

3PE – Mladosť BCF 5:5 (3:0)

Góly: T. Búš 2, M. Tučnák 2, L. Jeziorski – F. Samson 2, P. Vajda 2, M. Čief

ŠKP B200 – Pingoši 9:2 (4:2)

Góly: P. Horváth 3, R. Čipčala 2, P. Ondrejka 2, R. Nehéz, P. Spodniak – P. Zemko, M. Dobrík

Sosaurus – Riečka 2:7 (1:3)

Góly: Á. Ibos, J. Tenkel – B. Halupka 3, Š. Spišiak 2, I. Knopp, J. Náčin. ŽK: I. Knopp (Riečka)

Hellius zmazal 5-gólový náskok Partizánu BB

Nike aréna pod fakultou UMB na Tajovského už tradične hostila program 3. A ligy. Na modrej umelej tráve sa v piatok večer darilo Sparte, ktorá nastrieľala Fončorde 11 gólov, pričom o päť presných zásahov sa postaral Daniel Rusnák. V sobotu dopoludnia zas hráči ANK Pegi zdolali tabuľkovo vyššie postavený Zlepenec aj vďaka štyrom gólom Andreja Šimka.

Program 7. kola 3. A ligy zakončil duel dovtedy bodovo stopercentného Partizánu BB proti Helliusu. Líder tabuľky po hetriku Michala Lakomčíka a dvoch góloch Milana Lakomčíka viedol v prvom polčase už 5:0. Hellius sa však proti favoritovi ani za tohto stavu nevzdal a piatimi gólmi v rade dokázal vyrovnať na konečných 5:5. Partizán BB tak stratil prvé dva body. Z tohto duelu vám prinášame aj fotogalériu.

3. A liga – 7. kolo – Tajovského

Ajax – FK Batra Tanka 5:3 (4:1)

Góly: Rom. Sečkár 2, Rób. Sečkár, M. Bacúlik, M. Perončík – A. Caliscibetta 2, A. Strelec

AC Tornádo – Borussia 4:2 (1:0)

Góly: F. Flaška, P. Vinarčík, M. Kucka, K. Mišiak – E. Masár, R. Kútik. ŽK: F. Flaška, M. Kucka – Ľ. Masár, R. Richter

Alcatraz – Ateeray 7:4 (4:3)

Góly: A. Bubeník 2, B. Navrátil 2, J. Bubeník, I. Dekanovský, J. Kuník – M. Považanec, M. Lovás, T. Gregor, B. Balšianok. ŽK: J. Kuník (Alcatraz)

Sparta – FC Fončorda 11:4 (4:2)

Góly: D. Rusnák 5, A. Rusnák 3, A. Garaj 2, P. Polák – M. Chovan, M. Straka, M. Riečan, T. Toth. ŽK: V. Dzúrik (FC Fončorda)

Zlepenec – ANK Pegi 6:11 (3:5)

Góly: M. Švantner 3, L. Nemec 3 – A. Šimko 4, P. Štulajter 2, M. Tomčík 2, A. Bystran. ŽK: P. Štulajter, M. Kupec (ANK Pegi). ČK: M. Kupec

Starí páni – FC Banda 3:5 (2:2)

Góly: G. Parilák, P. Matúška, V. Čaniga – A. Kazachek 4, R. Yanchuk

PSK – FK Plus 4:9 (1:6)

Góly: J. Pavlík 2, M. Šagát, O. Zrubák – I. Majer 3, Ľ. Šišmiš 3, J. Matyo 2, J. Tajboš

Partizán BB – Hellius 5:5 (5:1)

Góly: Mich. Lakomčík 3, Mil. Lakomčík 2 – R. Urda 2, R. Lepies 2, M. Melicher. ŽK: Mich. Lakomčík, Mil. Lakomčík – M. Melicher, P. Lichý

Enzo obralo Arsenal o prvé body, Gunners sa osamostatnili na čele

Program 7. kola 3. B ligy otvoril v piatok v Tami aréne na Tatranskej duel Arsenalu s Enzom. Prvý menovaný tím ešte dovtedy nestratil ani bod, no po dvoch góloch Tomáša Černíka prehrával v úvode zápasu 0:2. Arsenalu sa síce podarilo ešte do prestávky vyrovnať na 2:2, no v druhom polčase už gól nepadol a Enzo tak obralo Arsenal o prvé body. Z tohto zápasu vám prinášame aj fotogalériu.

Zaváhanie Arsenalu tak mohli využiť Gunners, ktorí však v súboji s Amatérmi inkasovali ako prví, a aj keď otočili na 2:1, po polčase platil vyrovnaný stav 2:2. V druhom dejstve už mali Gunners navrch, pričom sa mohli v ofenzíve oprieť aj o 4-gólového Patrika Reptiša. Gunners sa po výhre 6:3 bodovo osamostatnili na čele tabuľky. Na tretie miesto sa prebojoval Juniperus, ktorý si poradil s Adrenalínom, pričom na výsledku 4:9 sa hetrikmi podieľali Vladimír Túry a Jakub Klačan.

3. B liga – 7. kolo – Tatranská

Arsenal FC – Enzo 2:2 (2:2)

Góly: M. Mesík, L. Potančok – T. Černík 2. ŽK: L. Potančok, Mar. Dušička (Arsenal FC)

Adrenalín – FC Juniperus 4:9 (1:3)

Góly: J. Sekereš 2, M. Pocklan, M. Beňadik – V. Túry 3, J. Klačan 3, M. Blaško 2, V. Rusko

Gunners – FK Amatéri 6:3 (2:2)

Góly: P. Reptiš 4, A. Lukáč, R. Reptiš – M. Repčín 2, M. Porubský

Viking Stavanger – Bezvetrie 7:6 (2:4)

Góly: S. Bálint 4, R. Saksa, T. Mihálik, S. Drahoň – D. Mihalíček 4, D. Ďurič, H. Škrovina. ŽK: M. Michal (Bezvetrie)

Orange Alligators – FC Medojed 4:5 (2:3)

Góly: M. Paulik 2, R. Štefanišin, R. Franka – M. Jagerčík 2, T. Puliš, R. Petráň, M. Andrejka

Nulová šanca – FC Ortotech 0:5 kontumačne

Malonas – FC Salve 5:0 (4:0)

Góly: J. Lupták 2, L. Macko, L. Bezuch, J. Murin. ČK: J. Jeziorski (FC Salve)

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 268 gólov (priemer 9,9 gólu na zápas)

Najlepší strelec: Filip Rafanides (Galacticos – 1. liga) – 6 gólov

Najviac gólov: 1. liga – Galacticos – SKYY – BŠ 14:5 (5:3)

Najmenej gólov: 3. B liga – Arsenal FC – Enzo 2:2 (2:2)

Zápas kola: 1. liga – Nemce 2012 – 1. FC DAN 5:4 (1:2)

Babrák kola: 3. A liga – Partizán BB – Hellius 5:5 (5:1)

Sumár predošlého 6. kola nájdete tu. Výsledkový servis vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.