Aj tento rok do Banskej Bystrice zavítal charitatívny Tesco Beh pre život. Jeho ôsmy ročník prilákal na trať v meste pod Urpínom viac ako 2 100 bežcov z radov obyvateľov mesta, dospelých i detí, avšak aj profesionálnych športovcov.

Tesco beh pre zivot, Banska Bystrica 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Tento rok sa bežci charitatívneho behu stretli v parku pod Pamätníkom SNP, kde pretek v nedeľu o 15-tej hodine odštartoval. Na účastníkov čakala potom 4-kilometre dlhá trať, ktorú niektorí zdolávali naplno, iní vychádzkovým tempom napríklad aj s kočíkmi Dôležitá však bola podpora dobrej veci a príjemné chvíle strávené v centre mesta v príjemnom počasí.

Všetky vyzbierané peňažné prostriedky zo štartovného budú použité na pomoc deťom z detských domovov. V spolupráci so Slovenským atletickým zväzom sa peniaze použijú na detské športovo-vzdelávacie tábory. Tento ročník behu v pozícii patrónov zastrešili napríklad chodec VŠC Dukla  Matej Tóth, biatlonistka Paulína Fialková, karatista Klaudio Farmadín, ale aj mnohé ďalšie osobnosti športového a kultúrneho života. Séria charitatívnych behov bude aj tento rok pokračovať v ďalších krajských mestách.