Hokejisti HC ’05 Banská Bystrica nemali po štvrtkovej výhre nad UTE Budapešť ani 24 hodín na regeneráciu a už v piatok na pravé poludnie nastúpili proti ukrajinskému Donbass Doneck. Na zvolenskom ľade odohrali svoje druhé stretnutie v rámci 23. ročníka Memoriálu Pavla Zábojníka. Aj z tohto stretnutia vám prinášame fotoreportáž.

Úvod do stretnutia vyšiel lepšie Baranom, už v 3. minúte sa gólovo presadil Sojka. Následne mal viac z hry ukrajinský tím, k dispozícií mali aj presilovú hru, kde si však vypracovali len jednu sľubnú šancu. Väčšie vzrušenie priniesla až 12. minúta, hráči Donecku sa ocitli v situácií dvoch proti dvom, do zakončenia sa dostal Peresunko a bolo vyrovnané. Už o minútu mohli hráči Donecku viesť, v samostatnom úniku sa ocitol jeden z ich hráčov ale puk mu v poslednej sekunde skĺzol z čepele hokejky. Aj v 15. minúte sa mohli hráči ukrajinského celku dostať do vedenia. V obrovskej šanci bol strelec gólu Peresunko, ktorého však vychytal brankár Gajan. Donbass sa umnou hrou dostával do prečíslení, z ktorých pramenili šance, gól však vo zvyšku prvej tretiny už nepadol.

Stav stretnutia ostal nezmenený až do 27. minúty, kedy sa hráčom Donecku podarilo usadiť v útočnom pásme. Najprv sa dobre natlačil do predbránkového priestoru Stsefanovich, po ňom sa k dorážke dostal Lialka a ten sa už nemýlil. V 29. minúte sa prekľučoval defenzívou Donecku obranca Cardwell, v dobrej šanci sa mu však nepodarilo zakončiť ideálne. Vo zvyšnej časti druhej tretiny aj napriek početným výhodam na oboch stranách už gól nepadol.

Na gól si diváci museli počkať do 44. minúty. Hráčom Donbassu Doneck bola ponúknutá presilová hra o dvoch hráčov, ktorú využili zásluhou Sislannikovsa. V 52. minúte mal Donbass k dispozícii ďalšiu presilovku, v ktorej zachránila Gajana od inkasovaného gólu konštrukcia brány. Banskobystričania sa snažili o zníženie stavu, brzdila ich však najmä nedisciplinovanosť vo vlastných radoch a časté vylúčenia. V závere stretnutia sa viackrát ocitol v dobrej pozícii Tamáši, ani jedna z jeho striel však nenašla cestu za chrbát brankára Makarova. Hráči Banskej Bystrice sa ešte pokúsili o záverečnú hru bez brankára ale napokon bol z toho iba gól v ich sieti. Majstri ukrajinskej ligy tak zvíťazili nad Baranmi výsledkom 4:1.

Memoriál Pavla Zábojníka – 20. august – Zvolen

Donbass Doneck – HC ’05 Banská Bystrica 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 12. Peresunko, 27. Lialka, 44. Sislannikovs, 60. Turkin – 3. Sojka

Zostava Donbass Doneck: Makarov – Grygoriev, Sakalouski, Smereck, Zhuldikov, Nogachev, Pangelov-Yuldashev, Hertsyk, Firsov – Peresunko, Zakharov, Morozov – Sigarev, Biriukov, Sislannikovs – Lialka, Turkin, Stsefanovich – Korenchuk, Butsenko, Razumov

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Gajan – Ďatelinka, Cardwell, Lopejský, Ganz, Boldižár, Hudec, Žiak – Gabor, Ihnačák, Kraut – Galbavý, Bubela, Šoltés – Rákoš, Sojka, Paulíny – Kabáč, Tamáši, Bodnár – Jendroľ