Zvolen dobyl Banskobystrické hradby po druhýkrát! Barani sa nedokázali spamätať z včerajšej nečakanej prehry a opäť kapitulovali proti svojmu odvekému rivalovi, napriek tomu, že do zápasu nevkročili vôbec zle.

HC ’05 Banská Bystrica – HKm Zvolen 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Góly: 15. Hvila (Tománek), 27. Lažo (Weissmann), 49. Češík (Bambúch, Kútny) – 18. Juraško (Chovan), 39. Méry (Trochta, Ďaloga),  40. Baláž (Jurík), 51. Kovář (Baláž)

HC ’05 Banská Bystrica: Fedor – Cebák, Vizváry, Kolba, Biro, Kubka, Bambúch, Cunik – Tománek, M. Hudec, Hvila – Lažo, Miroslav Hlinka, Weissmann – Ján Sýkora, Šechný, Paľov – Rumpel, Češík, Kútny.

HKm Zvolen: Škrečko – L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Kučný, Hraško – Zuzin, P. Pucher, M. Chovan – Kovář, L. Jurík, V. Baláž – P. Barinka, M. Trochta, Méry – Škoda, M. Jurík, Otčenáš.

Banskobystrický zimný štadión opätovne privítal pohronské derby skvelou atmosférou. Tá hnala dopredu predovšetkým domácich hokejistov. Z ich aktivity vyplynula prvá vážnejšia šanca v polovici úvodnej časti hry, no Šechný nechal vyniknúť gólmana hostí. Čo nevyšlo Šechnému, podarilo sa o pár minút Hvilovi. V presilovke Baranov sa pohotovo natlačil pred bránu a otvoril skóre stretnutia. Lenže gólová odpoveď Zvolenčanov nenechala na seba dlho čakať. V 18. minúte, pri presilovej hre hostí, Juraško šikovne tečoval Chovanov nahodený puk, ktorý skončil vo Fedorovej sieti.

Aj v druhej tretine boli Barani aktívnejším tímom. Misky váh sa im podarilo na svoju stranu nakloniť opäť v presilovke. Postaral sa o to Lažo, ktorého nahodený puk na prekvapenie všetkých skončil v bráne Zvolenčanov. O šesť minút mohol na rozdiel dvoch gólov zvýšiť Cebák, ale tesne minul Škrečkovu svätyňu. Dôraz hráčov spod Pustého hradu pocítil v 37. minúte Weissmann, ktorý sa ťažko zbieral z ľadu po tvrdom strete. Záver druhej tretiny Barani nepochopiteľne vypustili. Najprv nechali Méryho prekorčuľovať celé ihrisko a pohodlne vymiesť pavučinu vo Fedorovej bráne. No a o 58 sekúnd už Baláž gólovou dorážkou v presilovej hre strhol vedenie na stranu hostí.

Hneď v úvode tretej časti hry si musel ísť schladiť hlavu na trestnú lavicu Lažo, ktorý si neudržal nervy na uzde. Z následnej presilovej hry našťastie pre Baranov ich súper nič nevyťažil. V 45. minúte zasiahol Bokroš hokejkou Hvilovu tvár a dostal päťminútový trest plus do konca zápasu. V početnej prevahe sa Banskobystričania trápili, no nakoniec ich vykúpil Češík, keď sa mu podarilo doraziť puk do Zvolenskej brány. O necelé dve minúty sa však domáca obrana dopustila nepochopiteľnej chyby a na svete bol víťazný gól hostí. Potom už Barani vrhli všetko do útoku a Škrečko bol v ohni striel. Paradoxne najväčšiu šancu z tlaku domácich vyťažili Zvolenčania, no Otčenáš netrafil bránu. Tlak hokejistov spod Urpína, ale naďalej neustával, no gól už z neho nevyprodukovali. A keďže hokej sa hrá na góly a nie na šance z prekvapujúceho víťazstva i vedenia v sérií 2:0 na zápasy sa môžu tešiť Zvolenskí hokejisti.