Už pred posledným zápasom základnej časti mali basketbalisti Banskej Bystrice istú prvú priečku. Pred vlastnými fanúšikmi privítali poslednú Levoču, ktorú vďaka výbornej druhej polovici deklasovali o 22 bodov.

Úvodná časť zápasu bola vyrovnaná a hostia ju vyhrali vďaka úspešnejšej streľbe. V druhej štvrtiny sa pomyselná miska váh naklonila na stranu domácich Bystričanov. Po prestávke domáci basketbalisti zrýchlili hru, čo zjavne nevyhovovalo pomalším hosťom. Bystričania sa opierali o hru Vojteka a Muránskeho, po zranení sa výraznejšie hlási svojím výkonom aj Maroš Minárik.

1. liga mužov – skupina východ – 10. kolo

ŠKP BBC Banská Bystrica vs. BK Slovenský Orol Levoča 96:74 (45:43)

Štvrtiny: 24:25, 21:18, 24:15, 27:16, fauly:  15 – 20, TH : 29/18 – 12/7, trojky: 8 – 10

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Vojtek 30, Muránsky 25, Minárik 14, Šoltés 9, Koczkáš 9, Kotorík 6, Chalupka 2, Švarc 1, Mokroš 0.

Body za BK Slovenský Orol Levoča: Lenárt 20, Osvald 14, S. Kolečáni 12, Bečarik 10, Hlavčo 10, Slezák 4, Palušák 2, A. Kolečáni 2, Knapík 0.

Povedal po zápase:

Peter Demian (asistent trénera ŠKP BBC Banská Bystrica): „Začiatok zápasu nebol z našej strany ideálny. V prvom polčase nás bodovo ťahal hlavne Jopo Vojtek. Levočanom vychádzala streľba spoza trojkového oblúka, ktorú sme nevedeli v prvom polčase eliminovať V druhom polčase sme zrýchlili hru a podarilo sa nám odskočiť od súpera na rozdiel desiatich bodov. Postupne sme zlepšili obranu z rýchlych protiútokov sme navyšovali skóre. V druhom polčase sa strelecky chytil aj Kubo Muránsky. V obrane výborne bránili Maroš Minárik a Martin Švarc, ktorým sa podarilo eliminovať najlepšieho hráča Levoče Lenárta. V závere zápasu si diváci prišli na svoje a domáce akcie odmenili potleskom.“