Centrum Banskej Bystrice už od prvých adventných dní žije vianočnými trhmi, ktoré od Mikuláša aj nová pestrá svetelná výzdoba, stánky s darčekovým tovarom a tiež hudobný a divadelný program.

Novú svetelnú výzdobu, ktorú si mesto prenajalo za 24-tisíc eur, na centrálnom vianočnom stromčeku a priľahlých uličkách, rozsvietil 6. decembra spolu so zaplneným Námestím SNP pri svojej návšteve Mikuláš. Aj ďalšie dni ale priniesli zaujímavý program, ktorý spestroval návštevy stánkov s punčom a inými dobrotami, ako napríklad stredajšie vystúpenie vokálnej formácie Otto Vocce.

Vianocne trhy, Banskobystricke vianoce, Banska Bystrica 2016 | BBonline.sk, ZVonline.sk

Už v piatok od 16-tej hodiny bude prebiehať každoročný charitatívny Primátorský punč, ktorý doplnia svojimi vystúpeniami FS Partizán a DFS Dratvárik. V sobotu od 15-tej Mestské hudobné divadlo Banská Bystrica odprezentuje svoju Rozprávku o zajacovi Rudovi. Ženská spevácka skupina Trnki sa zas postará o hudobný program v znamení staroslovienskych piesní v sobotu od 16-tej hodiny. V nedeľu zas od 16-tej hodiny na Námestí SNP spestria podvečer svojim pochôdzkovým programom folklórny súbor Debnár z Ľubietovej a Banícky spevokol Haliar.

Živý Betlehem, alebo ak chcete večný príbeh o narodení Ježiška v podaní banskobystrickej Spoločnosti veselých šermiarov Cassanova, aj tento rok spestrí posledné predvianočné dni na našom námestí. Ich predstavenie si budete môcť pozrieť v utorok 20. a v stredu 21. decembra o 15-tej, 16-tej a tiež 17-tej hodine.

Rozšírené Vianočné trhy na Námestí SNP potrvajú až do 23. decembra. Stánky s občerstvením ale budú otvorené až do 6. januára. Aj tento rok sa Banskobystričania na námestí stretnú aj 1. januára, kedy sa budú spoločne pozerať na podvečerný Novoročný ohňostroj, ktorý je naplánovaný na 17-tu hodinu. Už hodinu predtým ale bude hrať kapela Slovak tango.