Špičkovému výškarskému mítingu v banskobystrickej športovej hale, ktorý sa uskutoční už v stredu, predchádzala v utorok v banskobystrickom Europa SC autogramiáda najväčších hviezd podujatia.

img_7376Počas dňa si v tunajšom obchodnom centre mohli vyskúšať skok do výšky všetci Banskobystričania a od 16-tej potom pribudla možnosť získať autogramy od špičkových svetových atlétov. Na autogramiáde sa zúčastnili víťaz Diamantovej ligy Erik Kynard (USA), olympijský víťaz z Ria a bronzový medailista z OH v Londýne Derek Drouin (CAN) či slovenský reprezentant Matúš Bubeník.

Dvadsiaty tretí ročník Banskobystrickej latky je na programe už v stredu od 16.30 h v športovej hale Dukla na Štiavničkách. Už od 9.00 hod bude Športová hala na Štiavničkách patriť finalistom a finalistkám slovenského výškarského seriálu Latka piatich miest.

Tohtoročný míting sľubuje boje o rekordy. Veď na štartovej listine je celkom deväť mužov s osobným rekordom 230 cm a viac a desať žien s maximom 195 cm a viac. O podujatí sme informovali aj v našom staršom príspevku.