Počas uplynulého víkendu sme si mohli z Radvanského jarmoku odskočiť aj na dedinský futbal, keďže na programe bolo 7. kolo nižších futbalových súťaží. Opäť sa odohralo niekoľko regionálnych derby stretnutí. Prinášame vám tradičný sumár nižších súťaží s fotogalériou zo zápasu Baláže – Šalková B.

Podbrezová a Dukla po výhrach vonku na čele tabuľky

Futbalisti banskobystrickej Dukly vycestovali v nedeľu 12. septembra do Bratislavy, kde sa predstavili na pôde tímu FC Petržalka. V dôležitom stretnutí dokázala Dukla ukoristiť všetky tri body, hrdinom stretnutia sa opäť stal striedajúci David Depetris. Viac o tomto zápase sa dozviete v samostatnom článku.

Na čelo druholigovej tabuľky sa vyšvihla Podbrezová, ktorej sa v sobotu v Púchove dlho nedarilo skórovať. Bezgólový stav sa zmenil až v 71. minúte, kedy po Pavúkovej pätičke vo vnútri pokutového územia vystrelil presne 19-ročný pravý obranca hostí Peter Kováčik. V závere zápasu poistil výhru Podbrezovej po centri z pravej strany Ivan Timoshenko.

Derby bez víťaza, Podkonice prehrali v Bánovej najtesnejším rozdielom

Po súbojoch Podkonice – Rakytovce a Podkonice – Kováčová sa v 7. kole TIPOS III. ligy Stred stretli v nedeľu mužstvá Kováčovej a Rakytoviec. Aj v tomto derby sa napokon zrodila remíza. Všetko podstatné sa udialo v úvodnej časti zápasu. Vedenia sa už v 3. minúte ujali hostia z Rakytoviec, keď Jaroslav Vavák potiahol loptu po pravej strane, prihral Matejovi Staršiemu, ktorý našiel Weishenga Jinaga, a ten krížnou strelou prekonal brankára Kováčovej Jána Vaníka.

Domáci odpovedali na rýchly gól Rakytoviec už v 15. minúte, kedy si kapitán Kováčovej René Duda nabehol na dlhú loptu a spätne prihral Viktorovi Mojžišovi, ktorý vyrovnal na 1:1. Vo zvyšnom priebehu zápasu už ale gól nepadol a mužstvá si tak v derby body rozdelili. Nováčik z Podkoníc v nedeľu prehral najtesnejším rozdielom v Bánovej. Rozhodla o tom premenená penalta v podaní Juraja Mráza v závere prvého polčasu.

Badín rozdrvil Tornaľu, Šalková doma nestačila na Poltár

Už v sobotu si v rámci 7. kola IV. ligy skupiny JUH zmeral Badín sily s tabuľkovým susedom z Tornale. Súboj dvoch dovtedy 12-bodových mužstiev však nemal vyrovnaný priebeh. Badín viedol po dvoch góloch Lukáša Laksíka v 19. minúte 2:0. V 27. minúte sa medzi strelcov zapísal aj Henrich Kollár. Krátko na to sa podarilo bývalému hráčovi Dukly Laksíkovi skompletizovať hetrik a Badín tak po polhodine hry viedol už 4:0.

V závere prvého polčasu sa strelecky presadili ešte Peter Výlupok a Michal Bíreš. Po kanárovi v prvom polčase sa Badínčanom podarilo v druhom dejstve uštedriť Tornali ešte jednu ranu, o ktorú sa v 75. minúte postaral Ján Vician.

V sobotu hrala doma aj Šalková, ktorá nestačila na tabuľkovo vyššie postavený Poltár, hoci do 71. minúty držala bezgólový stav. Partizán Čierny Balog doma remizoval s lídrom tabuľky z Banskej Štiavnice vďaka vyrovnávajúcemu gólu Martina Motyku. Remíza 1:1 sa zrodila aj v Medzibrode, kde sa domáci tím ujal vedenia gólom Dušana Matisa, no Detva dokázala po hodine hry vyrovnať. Vôbec sa nedarí Zvolenu, ktorý tentokrát prehral rozdielom triedy v Slovenských Ďarmotách.

V šlágri sa zrodila remíza, Ľupča opäť vyhrala, Jakub získal ďalšie body

Nižšie futbalové súťaže ponúkli počas víkendu opäť niekoľko regionálnych derby stretnutí a jedno také sa odohralo aj v Selciach, kde sa predstavili futbalisti Sásovej. Vo vyrovnanom zápase sa napokon zrodila remíza, po ktorej si Selce aj naďalej držia v aktuálnom ročníku V. ligy skupiny C neporaziteľnosť. Samostatnú fotoreportáž z tohto zápasu nájdete v tomto článku.

Neporazený líder tabuľky a nováčik súťaže zo Slovenskej Ľupče pokračuje v bodovej žatve. Ľupčania sa v nedeľu doma proti Bacúchu ujali vedenia v 56. minúte po zásahu Petra Luptáka. Bacúch ale v 80. minúte vyrovnal gólom Tomáša Gemzického a takmer obral lídra o dva body. Proti bol ale Patrik Foltáni, ktorý v samom závere rozhodol o ďalšej výhre Slovenskej Ľupče.

Jakub začal po zlom vstupe do sezóny zbierať body. Tentokrát si doma poradil najtesnejším rozdielom s Krupinou, keď v závere prvého polčasu rozhodol z priameho kopu Matej Kubát.

Osrblie je naďalej stopercentné, Poniky nedali šancu Strelníkom

Jednoznačným lídrom I. triedy je Osrblie, ktoré ešte v sezóne 2021/2022 nestratilo ani bod. Líder tabuľky tentokrát porazil v nedeľu rozdielom triedy Jasenie, pričom o dva góly sa postaral Matej Trnik a presný zásah pridal aj Peter Švantner.

V bitke o vrchné priečky tabuľky sa Priechod na pôde Hronca dostal po góloch Erika Ivaniča a Martina Štulajtera do vedenia 0:2. Hronec znížil na 1:2 gólom do šatne v podaní Petra Gordana, ktorý v druhej 45-minútovke strelil aj svoj druhý gól v zápase a rozhodol o tom, že mužstvá si rozdelili body po remíze 2:2.

Predposledná Nemecká išla na pôde nováčika z Ľubietovej do vedenia už v 4. minúte po presnej strele Adama Englera. Domáci vyrovnali na 1:1 v 25. minúte, kedy sa z dorážky presadil Michal Lakomčík. Po vyše hodine hry dokonal obrať Ľubietovej Matej Garaj, no v 89. minúte sa Nemeckej podarilo vyrovnať zásluhou Tomáša Rosinu. Baník napokon predsa len vyhral, keďže v samom závere rozhodol o výhre svojho mužstva Frederik Sauka.

B-tím Šalkovej stratil proti Balážom prvé body

V nedeľu dopoludnia hostili Baláže v súboji dvoch B-tímov rezervu Šalkovej, ktorá dovtedy vyhrala všetky zápasy aktuálnej sezóny II. triedy. Favorit sa ujal vedenia v 10. minúte po góle Jána Tešlára, no Baláže viedli po polhodine hry 3:1, keďže za ten čas nastrieľal hetrik Michal Matonok. Krátko pred prestávkou sa do streleckej listiny zapísal aj Jakub Túry.

V úvode druhého polčasu strelil Matonok svoj štvrtý gól a v 71. minúte sa po druhýkrát presadil Túry. B-tím Šalkovej už len v závere zápasu skorigoval stav na končených 6:2 druhým gólom Tešlára. Zaujímavosťou tohto zápasu je to, že osem gólov si rozdelili len traja strelci. Z tohto zápasu vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Až 14 gólov priniesol súboj medzi Starými Horami a Hornými Pršanmi. Domáci viedli v 65. minúte už 9:1. Horné Pršany vo zvyšnom priebehu zápasu aspoň zmiernili debakel štyrmi gólmi. Na strane Starých Hôr si hetrik pripísal Lukáš Karabin. Za Horné Pršany zas strelil tri góly Peter Šulaj.

Novým lídrom tabuľky je B-tím Tatrana Čierny Balog, ktorý porazil doma Malachov rozdielom triedy. Mičiná a Harmanec si body rozdelili. Tajov otočil nepriaznivý stav 3:1 na pôde Polomky. Riečka si schuti zastrieľala v Dúbravici.