Nižšie futbalové súťaže ponúkli počas víkendu opäť niekoľko regionálnych derby stretnutí a jedno také sa odohralo aj v Selciach, kde sa predstavili futbalisti Sásovej. Vo vyrovnanom zápase sa napokon zrodila remíza, po ktorej si Selce aj naďalej držia v aktuálnom ligovom ročníku neporaziteľnosť. Z tohto merania síl vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Hostia zo Sásovej chceli odčiniť minulotýždňovú domácu prehru z derby zápasu proti Ľupči, no čakal ich tvrdý oriešok. Selce v aktuálnej sezóne ešte nepocítili trpkosť prehry a v doterajšom priebehu V. ligy skupiny C sa pohybujú vo vrchných poschodiach tabuľky. Príjemné futbalové počasie prilákalo do Seliec aj niekoľko stoviek ľudí zo širšieho okolia, čo samo o sebe predpovedalo napätý a bojovný zápas.

Selce, s mierne pozmenenou zostavou, mohli ísť do vedenia už v druhej minúte. Po rohovom kope sa jeden z domácich hráčov dostal k odrazenej lopte a nepríjemná strela len tesne minula bránu. Boli to napokon hráči Sásovej, ktorí v prvej polhodine určite mali viac z hry, domáci sa snažili presadzovať skôr len dlhými loptami za obranu, kde však nestačili v rýchlostných súbojoch.

V 33. minúte mohli ísť Sásovčania do vedenia, z pravého krídla sa dobre preštrikoval Mádel, ktorý chcel využiť, že hráči Seliec prestali na moment hrať pre údajné postavenie mimo hry. Po tejto šanci mali Selce krátku prevahu, z ktorej pramenilo viacero dobrých príležitostí. Po jednej takej sa domáci priaznivci mohli radovať z prvého gólu v sieti Sásovej, lopta poskakovala v šestnástke a v skrumáži sa najlepšie zorientoval Roman Radoš – 1:0. Vyrovnanie viselo vo vzduchu už o dve minúty, kedy nepochopiteľne spálil veľkú príležitosť spomínaný Mádel. Ten z hranice piatich metrov prekopol bránu a jeho nepremenená šanca znamenala, že do kabín odchádzali spokojnejší hráči domácich Seliec.

Druhý polčas začal pasážou hry, počas ktorej mali domáci viac šancí zvýšiť svoj náskok na dva góly, no chýbala tomu efektivita a hostia sa rozhodli potrestať to. V 60. minúte sa ukázalo majstrovstvo skúseného Saviča, ktorý sa ocitol s loptou v pokutovom území, výbornou prihrávkou našiel Ondrejku, ktorému sa podarilo vyrovnať na 1:1. Od tohto momentu sa hra postupne vyrovnala, oba celky boli v defenzíve pozorné a väčšia príležitosť prišla až v 78. minúte. Selce sa počas nej mohli ujať vedenia, proti bol však brankár hostí Čavoj, ktorý dobre vytlačil loptu na rohový kop. Záver už nepriniesol vyloženejšie šance, a to aj napriek faktu, že oba tímy sa snažili strhnúť vedenie na svoju stranu. Hráčom na oboch stranách však miestami dochádzali sily, najmä v brejkových situáciách. Stretnutie tak skončilo zaslúženou remízou, po ktorej Selce ostávajú aj naďalej neporazené.

V. liga skupina C – 7. kolo – 12.09.2021 – Selce

FK Selce – ŠK Sásová 1:1 (1:0)

Góly: 38. Radoš – 60. Ondrejka. ŽK: 56. Klačan, 66. Hrudkay, 87. J. Mesík – 66. Mádel. Stretnutie sledovalo 250 divákov.

Zostava FK Selce: Faltáni – S. Straka, Hrudkay (75. Lasheen), Klačan, P. Ondrejka, Fridrich, M. Blaško, Ríša, J. Mesík (87. Maruniak), Radoš (C), Považanec. (tréner – L. Rusko)

Zostava ŠK SÁSOVÁ: Čavoj – Ľalik, Vozár, Turčan, Mádel (80. Dubovický), R. Kollár, Markovič, Tkáč, T. Ondrejka (67. Gibala), Ďurta, Savič (C). (tréner – A. Dubovický)

Lubomír Rusko, tréner FK Selce: „Myslím, že zaslúžená remíza a slabý zápas, najmä z našej strany. Nebehali sme, v podstate sme sa prispôsobili starým pánom zo Sásovej. Máme zranených hráčov, dvaja sú na dovolenke a zostavu sme tým pádom plátali.“

Andrej Dubovický, tréner ŠK Sásová: „Vedeli sme, že ideme na ďalší derby zápas a tieto zápasy nezvyknú mať jasného víťaza. Zodpovedne sme sa pripravovali, z našej strany to nebolo zlé ani minulé zápasy, ale dnes sme viac dodržovali niektoré taktické veci. Mrzí nás lacný inkasovaný gól a to, že sme znovu museli otáčať, bol z toho napokon bod. Keby sme dali ten gól navyše, bolo by to pre nás zaslúžené, viac sme išli za tým víťazstvom si myslím.“