Najväčšie hviezdy slovenského hokeja pod jednou strechou. Aj tak by sa dalo stručne zhodnotiť exhibičné podujatie All Star Legendy, ktoré zorganizoval Richard Lintner pod taktovkou jeho šou s názvom Citronáda. Zaplnená banskobystrická Tipsport Aréna tak mala možnosť vidieť veľmi vydarené podujatie, ktoré sa nieslo vo výbornej atmosfére.

Richard Lintner ako niekdajší slovenský obranca a ex-riaditeľ organizácie zastrešujúcej chod najvyššej slovenskej súťaže naďalej robí čo je v jeho silách, aby sprostredkoval fanúšikom hokeja nevšedné zážitky. Jeho svojský štýl síce možno nesedí úplne každému, no jeho dobré úmysly asi len ťažko môže niekto spochybniť.

Preto niet divu, že zrekonštruovaná banskobystrická Tipsport Aréna bola zaplnená azda do posledného miesta. Podujatie odštartovalo programom vo fanzóne, kde nechýbali rôzne hokejové aj menej hokejové atrakcie, dobrá hudba a stánky s občerstvením. Na svoje si však prišli hlavne najmenší priaznivci, ktorí si mohli do sýtosti užiť skákací hrad či penovú párty.

Keď však prišlo na lámanie chleba, legendy hokeja na seba navliekli hokejové výstroje a na ľadovej ploche sa začali diať veci. Po nástupe hráčov na ľadovú plochu zaznela hymna slovenskej republiky, tentokrát z úst jedného z účastníkov exhibície a zároveň kapitána jedného z tímov, slovenského herca a operného speváka, Filipa Tůmu.

Hralo sa systémom štyroch proti štyrom, tretiny trvali 10 minút a v prestávkach nechýbali rôzne originálne súťaže vrátane „streľby z bufetu“, ktorej sa zúčastnila aj posledná draftová jednotka NHL, útočník Juraj Slafkovský. Aj prestávkové súťaže prispeli k celkovému skóre, ktoré bolo po konci vzácne vyrovnané – presnejšie 13:13, a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich uspel výber spomínaného Filipa Tůmu, keď rozhodujúci nájazd premenil Marcel Hossa.

Veľkým prekvapením boli výkony Jána Lašáka, ktorý najmä v prvej tretine preukazoval priam až reprezentačnú formu a miestami to vyzeralo, že by pokojne mohol byť aj brankárskou jednotkou slovenského výberu na blížiacich sa Majstrovstvách sveta, ktoré vypuknú už v piatok 12. mája v lotyšskej Rige a fínskom Tampere.

Prakticky všetky legendy slovenského hokeja sa po exhibícii zhodli, že išlo o vydarené podujatie, ktoré si všetci užili. Bola to show, ktorej cieľom malo byť spojiť hokejistov, amatérov a futbalistov, aby zabavili divákov, čo sa s určitosťou podarilo.

Tím v čiernych dresoch: Ján Lašák – M. Fašiang (C), Rastislav Pavlikovský, Michal Handzuš, Ladislav Nagy, Róbert Vittek, Marián Hossa, Ľubomír Sekeráš, Andrej Podkonický, Marek Uram, Róbert Petrovický, Nela Lopušanová. Tréner: Ján Filc.

Tím v sivých dresoch: Rastislav Staňa – Filip Tůma (C), Peter Bondra, Ľubomír Višňovský, Tomáš Kopecký, Martin Škrtel, Marcel Hossa, Andrej Sekera, Tomáš Surový, Miroslav Šatan, Milan Bartovič, Ivan Majeský. Tréner: František Hossa.