V Banskej Bystrici v nedeľu vyvrcholil 362. ročník Radvanského jarmoku. Ten už od štvrtka lákal na množstvo stánkov, kolotoče a od piatka aj na pestrý kultúrny program.

Program 362. Radvanského jarmoku zakončili v nedeľu popoludní pri Barbakane vystúpením rómskeho súboru Romano Jilo zo Zvolena a na hlavnom pódiu napríklad koncertom banskobystrickej kapely Chilli Fellaz, tradičným poďakovaním remeselníkom a napokon aj vystúpením folklórneho súboru Bystrina. Stánky predajcov a remeselníkov sa potom definitívne uzatvorili popoludní.

Aj napriek nepriaznivému počasiu sa aj v nedeľu centrum Banskej Bystrice zaplnilo domácimi i návštevníkmi, ktorí si nenechali ujsť posledné momenty jarmočnej atmosféry.

V rámci kultúrneho programu, ktorý bol i tento rok venovaný najmä ľudovým tradíciám, vystúpili aj Katarína Knechtová, skupina Vidiek či SĽUK. Počas sobotňajšieho Slovenského dňa kroja sa centrom mesta prešlo celkom 3882 ľudí v ľudových krojoch, čím bol o viac než 1200 účastníkov prekonaný vlaňajší slovenský rekord.

Tohtoročný jarmok sa nevyhol aj negatívnym reakciám verejnosti, ktoré sa týkali najmä opätovného umiestnenia zábavných atrakcií v areáli Múzea SNP.

Spolu so záverom jarmoku končí v noci z nedele na pondelok väčšina dopravných obmedzení v meste. Parkoviská na Štefánikovom nábreží pod Baštou a na Hronskom predmestí ešte budú uzatvorené aj počas pondelka, 9. septembra.

Tip: Fotoreportáže zo všetkých dní jarmoku nájdete tu…