Hokejbaloví nadšenci z 2. ligy sa v nedeľu museli vyrovnať s ťažkými podmienkami, ktoré im pripravilo počasie. Povrch ihriska v Sásovej bol zrána poriadne šmykľavý, preto nechýbali komické, ale aj nepríjemné pády. Postupom času však hracia plocha vyschla, takže sa hráči už mohli naplno venovať iba svojim zápasom.

Úvodné dva duely 11. kola priniesli konfrontáciu medzi tabuľkovými susedmi z nižších pozícii, a tak o dramatickosť nebola núdza. V prvom prípade si Viking Warriors poradili s Radvaň Stars. Vďaka víťazstvu 4:3 nielenže predstihli svojho súpera, ale dostali sa aj na hranicu najlepšej desiatky. Súboj medzi Weber Tornádo a PoDC Zvolen sa skončil rovnakým výsledkom, z výhry sa radovali Zvolenčania.

Aj Foresters sa v tabuľke pohybujú iba okolo 10. miesta. Možno hovoriť o akejsi smole, keďže z desiatich zápasov ani jeden neprehrali rozdielom o viac než dva góly. Proti orlom zo Sásovej ich čakala ťažká úloha, súper mieri vysoko a potvrdzuje to aj výbornými výsledkami. Úvodná tretina priniesla vyrovnanú partiu a hoci v jej závere sa Foresters dostali pod tlak, skóre ostalo nezmenené. Na začiatku prostrednej časti však lesníci zle striedali a išli za to pykať na trestnú lavicu. Sásová takmer okamžite využila danú výhodu, po strele Kramára prekonal ležiaceho brankára Moravec. Inkasovaný gól Foresters akoby zlomil a súperovi už nedokázali herne konkurovať. Obaja spomínaní hráči si spoluprácu zopakovali, keď po peknej výmene loptičky sa opäť tešil z gólu Moravec. Sásová nakoniec porazila Foresters 3:1.

Aj keď Rangers okupujú posledné miesto tabuľky, dokážu potrápiť ostatné tímy a svoje o tom vedia aj hráči Springfieldu. Ich posledný vzájomný duel sa skončil najtesnejším rozdielom 1:0 pre Springfield. Azda lepšie príležitosti na skórovanie mali spočiatku jazdci, no v závere prvej tretiny inkasovali nešťastný gól. Springfield potvrdil rolu favorita a tentoraz s prehľadom zvíťazil 5:1.

Výsledky 11. kola 2. SHbL – BB 2011/2012:

Viking Warriors – HbK Radvaň Stars 4:3

HbK Weber Tornádo – HbK PoDC Zvolen 3:4

HbK Foresters – HbK Eagle Sásová 1:3

HbK Rangers – HbK Springfield 1:5

HbK Staré Hory Bruins – HbK Monarchs Zvolen 1:5

HbK Horná Ves Sharks – HbK Wanderers Valaská odl.

HbK Barani – HbK Oskar 2:6

Demons Hliník nad Hronom – HbK MiB Zvolen 1:9

V piatok čaká hokejbalistov príjemné spestrenie sezóny. Výber 1. ligy si to v exhibičnom Zápase hviezd rozdá s výberom 2. ligy. Nedeľa však bude patriť ďalšiemu kolu nižšej súťaže a dúfajme, že sa jarná časť sezóny začne už aj pre hráčov 1. SHbL – Stred.