Občianske združenie Fair play sports zakladá Banskobystrickú florbalovú ligu mužov. Začať sa má už v novembri, koniec sezóny by bol v apríli.

florbalKeďže Banská Bystrica nemá vyhovujúcu dostupnú halu na florbal, hrať sa bude každú druhú nedeľu v Slovenskej Ľupči. OZ Fair play sports má skúsenosti s organizovaním florbalových turnajov, keďže pod jeho krídlami pôsobí aj seniorský tím FPS N-Sport Banská Bystrica. Ten momentálne hrá v druhej najvyššej slovenskej súťaži.

Mestská liga bude spĺňať zápasové podmienky aj pravidlá určené Slovenským zväzom florbalu. Podrobnejšie informácie je možné nájsť na stránke samotného OZ Fair play sports.

V domácom prostredí si florbalisti vybojovali prvé víťazstvo

V sobotu 12. októbra sa odohralo 3. kolo I. florbalovej ligy mužov. Hráči FPS N-Sport Banská Bystrica nastúpili v domácom prostredí, v hale v Slovenskej Ľupči. V prvom kole body nezískali a v druhom mali voľno.

Na programe 3. kola bol zápas s Fbk Púchov, v ktorom Banskobystričania nezvládli druhú tretinu a nakoniec vysoko prehrali 12:3. Z prvého víťazstva sa tešili v zápase s DTF Team Detva, keď vyhrali v pomere 6:4.