Alebo keď si niekto totalitu s demokraciou zamieňa…

Ku komentáru Tak banskobystricky… som sa istý čas nedostal, pretože naozaj mám teraz pracovného vyťaženia viac ako dosť. Nie každý má prázdniny, ale tentokrát mi to nedá. V prvom rade je škoda, že nemám koho na tú kávu pozvať, ale nie o týchto najznámejších neexistujúcich novinároch tohto mesta som chcel písať. I keď, ak sa nájdu, pozvanie na kávu platí…

Naša „konkurencia“, vytiahla už po druhýkrát vlastnícke štruktúry vydavateľa aj nášho portálu, moju zlú fotku 🙂 a niekoľko klamstiev („článok“ tu…, reakcia tu…). K zmene vlastníckych štruktúr došlo ešte koncom marca a po dotiahnutí všetkých oficiálnych záležitostí, sme vás o tom myslím koncom apríla, alebo začiatkom mája informovali aj na našich stránkach. Už vtedy som vysvetľoval, prečo bolo dôležité nájsť pre tento projekt strategického partnera. To sa stalo a vďaka tomu dodnes fungujeme. A fungujeme bez politického ovplyvňovania, na čom sa môžete pousmiať, ale politické články a reakcie, ktoré u nás boli, vychádzali z nášho a môjho videnia objektívnej žurnalistiky.

Tu je totiž ten základný rozdiel v chápaní novinárčiny. Môj názor je, že keď sa povie A, tak je potrebné povedať aj B. Ak sa prezentuje názor jednej strany, dobre, ale dajme priestor pre reakciu aj druhej strane. Verejnosť, nech si urobí názor.

V skratke ak Gajdošík povie, že Sloboda a Baník odhovárajú investorov, tak super, bomba, máme titulku. Ale pre mňa je logický krok B, zdvihnúť telefón, zavolať Slobodovi a Baníkovi a dať priestor na vyjadrenie aj im. To isté problém nemocnice, každá strana to podľa seba myslí dobre, ale čo si o tom myslí verejnosť, to je na verejnosti.

Môj komentár k príspevku na konkurenčnom portáli, ktorý prekvapivo zverejnili (aspoň niečo sa tam zmenilo k lepšiemu)…

Takto to robíme my, a takto je to podľa mňa správne. V tomto sa s redaktormi konkurencie nezhodneme, ale na to ste tu Vy, naši čitatelia, aby ste si urobili svoj názor.

Pre niekoho je vrcholom objektívnosti jednostranne prezentovaný názor bez vyjadrenia druhej strany, prípadne bez podloženia dôkazov. Takíto ľudia tu sú, musíme s nimi žiť.

V komentári portálu, z ktorého som pred rokom odišiel práve pre pretláčanie jednostrannej politiky, sa píše niekoľko klamstiev a pre nich príznačne upravených faktov, ktoré vysvetľujem v komentári pod predmetným článkom, respektíve ho máte v obrázku vedľa. Samozrejme právne kroky zvážim, ale mám zmysel pre humor a keďže zo mňa konkurencia takto robí akéhosi „localhero“, tak vzhľadom na aktuálnu pracovnú vyťaženosť zakončím dnešný komentár už len dôverou vo vás, naši čitatelia. Robíme to totiž pre vás a nie pre interné porovnávanie si… s ostatnými, akože novinármi.

Robíme to najlepšie, ako podľa našich možností vieme a preto verím, že si o celom urobíte svoj názor.

Mimochodom tú fotku mi tam vybrali naozaj hroznú. Fakt, mám aj lepšie :-)… Takže toľko, pekné leto,  priatelia!

Prečítajte si staršie vydania Tak banskobystricky…
Prečítajte si profil autora tu…