Pamätáte si aj vy tie časy, keď ste sa potajme chodili hrať na šoféra do auta svojich rodičov? Krútenie volantom vo vás vyvolávalo pocit skutočného dospeláka a to isté teraz chcete dopriať aj svojim deťom. Hra sa ale môže zmeniť aj na skutočnosť, ak navštívite Europa SC. Vďaka jedinečnej dopravnej škôlke si budú malí vodiči môcť vyskúšať šoférovanie vlastných vozidiel, naučiť sa pravidlá cestnej premávky, ale aj stretnúť hasičov, policajtov a záchranárov.

Od 12. februára až do konca tohto mesiaca sa banskobystrické nákupné centrum opäť premenilo na veľké dopravné ihrisko. Účastníkmi premávky ale nebudú dospelí, ktorí už disponujú vodičským preukazom, ale malé deti, na ktoré čaká na akcii s názvom Decká za volant! bohatý program.

Dopravné ihrisko bude pre všetky deti milujúce autá a vozidlá cestnej premávky pripravené na prízemí medzi eskalátormi. Deti budú mať na mieste k dispozícii kolobežky, ale i šľapacie a odrážacie autíčka, a tak si budú môcť vyskúšať šoférovať cez simulovanú krajinku ako dospeláci. ,,Uvedomujeme si, ako veľmi je dôležité, aby aj deti vedeli, ako sa správať nielen pri prechode cez priechod pre chodcov. Cieľom tejto jedinečnej detskej dopravnej škôlky je, aby naučila deti nenútenou a bezpečnou formou aj ostatné základné pravidlá cestnej premávky,“ informuje Viktor Maceják, Marketing Manager Europa SC.

V nedeľu 18. februára sa uskutoční aj súťaž v pretekaní na odrážadlách. Rozhodcovskú úlohu v tejto súťaži bude plniť úspešný slovenský formulový pretekár Richard Gonda, ktorý sa podujatia zúčastní už po druhýkrát. Pre návštevníkov tejto akcie sú ako motivácia pripravené ceny od partnerov podujatia.

Malí vodiči sa okrem zábavných aktivít budú môcť stretnúť so svojimi idolmi. ,,V nedeľu 25. februára budú opäť pre našich malých i veľkých návštevníkov prebiehať workshopy s policajtmi, hasičmi, či záchranármi zo Slovenského červeného kríža. Tí predvedú napríklad aj deťmi obľúbenú simuláciu havárie, pri ktorej im ukážu to, ako v takejto situácii poskytnúť zranenému prvú pomoc,“ dodáva Viktor Maceják.