Už o pár dní štartuje ďalší ročník IFF Ekotopfilm – Envirofilm. Tešiť sa môžete na kvalitné a pútavé dokumentárne filmy a bohatý sprievodný program. Medzi vzácnymi hosťami organizátori privítajú primátologičku Jane Goodall.

Dr. Jane Goodall_2_The Jane Goodall InstituteEkotopfilm – Envirofilm 2016 sa bude konať v dňoch 16. – 20. mája v bratislavskom hoteli Tatra a banskobystrickom multikine Cinemax. Návštevníkov čaká 110 úžasných súťažných dokumentárnych filmov, čo je doposiaľ festivalový rekord. Opäť nebude chýbať pestrá ponuka aktuálne rezonujúcich tém ako klimatické zmeny, ekológia bytia, zdravá životospráva, odpadová kultúra, separovanie, ale čakajú vás aj osobné stretnutia s niektorými režisérmi filmov, ktorí v rámci besedy prídu porozprávať zážitky z nakrúcania. Môžete si prísť nakúpiť na festivalové trhy, ktoré oživia priestory festivalu zaujímavými zodpovednými eko či bio produktmi. Vstup je opäť zdarma.

PONDELOK 16.MÁJ: EKOTOPFILM – ENVIROFILM

Banská Bystrica, Europa SC, Cinemax, 17.30 hod.: Je rezort pôdohospodárstva progresívny? Ako vnímame jeho súčasný stav? Kam by sme ho chceli posunúť a akú víziu do neho vieme vložiť? Panelová diskusia s názvom Vidiek žije je určená pre starších aj nových, skúsených aj neskúsených hospodárov, farmárov, spracovateľov… Príďte sa pozhovárať s predstaviteľmi Vidieckej platformy.

UTOROK 17.MÁJ: EKOTOPFILM – ENVIROFILM

Banská Bystrica, Europa SC, Cinemax, 17.00 hod.: Premietanie filmu Mikropôrod bude spojené s besedou na tému Ekológia bytia.Zakladateľka Ženských kruhov Gabriela Janovičovás dulou ZuzanouBajkaiovou otvárajú tému života na bunkovej úrovni. Vysvetlia mechanizmus tela matky, jeho procesy vnímania a prijímania novej existencie.Diskusia nebude len o pôrodoch, stave zdravotníctva a dojčení. Bude najmä o úcte, dôvere a poznaní potrieb matky, rodiča, dieťaťa. Nedajte sa zmiasť, táto téma rozhodne nie je len pre ženy.

STREDA 18.MÁJ: EKOTOPFILM – ENVIROFILM

Banská Bystrica, Europa SC, Cinemax, 18.00 hod.: Filmár Štefan Vaľo predstaví svoj nový dokumentárny film Klimatická chyba a porozpráva o svojej neúnavnej snahe meniť negatívne dopady ľudskej činnosti na Zem.

ŠTVRTOK 19.MÁJ: EKOTOPFILM – ENVIROFILM

Banská Bystrica, Europa SC, Cinemax, 18.00 hod.: V rámci besedy Všetko, čo ste chceli vedieť o odpadoch sa dozviete viac o novom zákone týkajúcom sa tejto problematiky. Zistíte, aké sú dopady nezodpovedného nakladania s odpadom a aké sú aktuálne trendy v odpadovom hospodárstve a recyklácii na Slovensku. Otázky návštevníkov zodpovedia odborníci zo spoločností NATUR-PACK, A.P.O.H. a ďalší hostia.

PIATOK 20.MÁJ: EKOTOPFILM – ENVIROFILM

Banská Bystrica, Europa SC, Cinemax, 17.45 hod.: Dokumentarista, ochranár a environmentalista Stanislav Kováč predstaví svoj dokumentárny film Hory, zver a strážcovia. Vo filme aj počas následnej diskusie predstaví návštevníkom festivalu svoju prácu v teréne.

Piatkovým programom festival pomyselne končí. Príležitosť aktívne prispieť k ochrane životného prostredia je k dispozícii hneď týždeň po festivale. Organizátori Ekotopfilm – Envirofilm uvidia radi opäť všetkých na podujatí GAIA Run (Beh Matky Zeme) v nedeľu 29.mája. Štartovné si môžete odpracovať a pritom pomôcť Matke Prírode zbaviť sa odpadkov.

Ako už tradične býva na festivale Ekotopfilm – Envirofilm zvykom, vstup je pre všetkých návštevníkov voľný. Viac informácií ako aj kompletný program festivalu nájdete na oficiálnej stránke festivalu Ekotopfilm – Envirofilm.