Novým trénerom druholigovej futbalovej Dukly Banská Bystrica sa stal jej bývalý hráč a mládežnícky tréner Ľubomír Faktor.

Aj keď letnú prípravu odštartovalo s klubom trénerské duo Peter Venglarčík a Norbert Juračka, a nomináciu iného trénera klub neavizoval, hlavné slovo na lavičke Dukly bude mať napokon niekdajší úspešný záložník Ľubomír Faktor. O zmene v piatok klub informoval prostredníctvom facebooku.

lubomir faktorFaktor v klube dlhšie pôsobil ako tréner pri mladšom doraste. Ako hráč pôsobil okrem Dukly aj Slavii Praha, Slovane Bratislava, Košiciach či Trenčíne. Pochádza z Čadce a začiatky jeho profesionálnej futbalovej kariéry sú spojené so Žilinou, no práve v Banskej Bystrici absolvoval pri svojich dvoch anabázach najviac štartov. Avšak v iných kluboch zaznamenal najvýraznejšie úspechy, keď sa môže pochváliť získaním piatich majstrovských titulov v rade (Slovan, Košice v rokoch 1994 – 1998). Spomínaní tréneri Peter Venglarčík a Norbert Juračka budú pôsobiť ako asistenti hlavného trénera.

Prvé mužstvo sa zatiaľ pripravuje oproti avizovanej zostave na začiatku letnej prípravy v nezmenej podobe, pričom klub skúša viacero balkánskych hráčov. Sú nimi Belmin Mazič (Bosna a Hercegovina), Kasim Osmič (Bosna a Hercegovina), Nebojša Simič (Srbsko), Nemanja Plečič (Srbsko) a Momir Zečevič (Bosna a Hercegovina).

Banskobystrickí futbalisti zároveň odohrajú v najbližších dňoch trojicu prípravných stretnutí. V sobotu 4. júla to bude na ihrisku v Kremničke od 10.30 zápas proti Dolnému Kubínu. V stredu 8. júla o 17.00 h sa hráči Dukly postavia v rovnakom prostredí domácej Kremničke a v sobotu 11. júla odohrajú v domácich podmienkach na Štiavničkách zápas proti Lokomotíve Zvolen od 17.00 h (zmena).