Približne o mesiac odštartuje druhá najvyššia futbalová súťaž, do ktorej sa banskobystrický klub po vypadnutí z Fortuna ligy a pochybnostiach o finančnom zabezpečení napokon prihlásil.

BBonline.sk - futbal - FK Dukla Banska Bystrica vs MFK Ruzomberok - 02.05.2015 - Banska BystricaAj keď na vysporiadaní starých dlhov či príprave rozpočtu na novú sezónu ešte len klub v spolupráci s mestom začínajú pracovať, na Štiavničkách sa opäť začala riešiť aj športová stránka. Hlavné mužstvo začalo letnú prípravu pod vedením nového trénerského dua.

Novým mužom na lavičke je bývalý tréner regionálnych tímov nižších súťaží či mládežníckych tímov Jupie a Dukly Peter Venglarčík. Posledne pôsobil v pozícii trénera mladšieho dorastu FK Dukla. Pri vedení tímu bude spolupracovať s Norbertom Juračkom, bývalým gólmanom Dukly, ktorý aj dosiaľ pôsobil pri mužstve ako tréner brankárov a zároveň pôsobil ako tréner treťoligovej Kremničky. „Letná príprava sa bude niesť v duchu budovania nového kádra, ktorého cieľom je hájiť “červeno- biele“ farby a etablovať sa v druhej lige,“ píše sa na klubovom webe fkdukla.sk.

Trénerské duo malo na prvom tréningu k dispozícii šestnástku hráčov, z ktorých väčšina pôsobila v prvom tíme aj minulú sezónu. Viacerí z nich však s klubom nemajú aktuálne platné zmluvy alebo majú na stole ponuky aj od iných tímov. Opačným smerom sa vrátili viacerí kmeňoví hráči Dukly, ktorí v minulej sezóne hosťovali v nižších súťažiach a zároveň prišlo niekoľko posíl aj z dorasteneckých kategórií. Letnú prípravu s mužstvom začali brankári Peter Boroš a Ján Polóny a ďalej potom Saša Savič, Gabriel Snitka, Šimon Kupec, Ľubomír Willwéber, Miroslav Neušel, Tomáš Fajčík, Tomáš Zázrivec, Dávid Greško, Jakub Tóth, Denis Urgela, Matej Považanec, Oliver Križo, Peter Kolláti a Erik Gaško.

Zápasy so Zvolenom až v prípadnej nadstavbe

Aj v nasledujúcej sezóne bude druhá najvyššia súťaž – Doxxbet liga rozdelená na dve skupiny. Dukla sa zaradí k jej západnej časti. Na jeseň tak jej súpermi budú Nitra, Šaľa, Senec, Sereď, FK Pohronie z Dolnej Ždane, Nové mesto nad Váhom, Dunajská Lužná, ale aj nováčik súťaže TJ Iskra Borčice. Tento tím pritom pôsobí v obci s len 500 obyvateľmi, avšak jeho dres oblieka napríklad bývalý hráč Žiliny Miroslav Barčík. Súčasťou západnej skupiny sú aj rezervné tímy Trnavy, Žiliny a Slovana Bratislava.

S ohľadom na delenie súťaží v rámci stredného Slovenska sa ale v základnej časti Dukla nestretne so Zvolenom, ktorý sa aj v nasledujúcej sezóne predstaví vo východnej skupine. S tímami z nej sa Dukla stretne len v prípade postupu medzi najlepšiu dvanástku v ďalšej časti súťaže. Jej súpermi by potom mohli byť aj Prešov, Poprad, VSS Košice (bývalé MFK) či Lokomotíva Košice, Bardejov, Dolný Kubín a ďalšie tímy.