Futbalisti banskobystrickej Dukly vycestovali v piatok do Senice na odvetný zápas baráže o účasť vo Fortuna lige. Zverenci trénera Stanislava Vargu mali poslednú šancu napraviť zlý záver sezóny. Ak chcelo mužstvo Dukly postúpiť medzi slovenskú futbalovú elitu, potrebovalo otočiť nepriaznivý stav z prvého zápasu vo Zvolene.

Seničania pohrozili už v 2. minúte po rohovom kope v podaní Košťála a hlavičkovom zakončení Asanovića. V 18. minúte zas musela obrana Dukly odvrátiť nebezpečnú prihrávku pred bránu z kopačky Košťála. Mužstvo Dukly malo prvú zaujímavú streleckú príležitosť v 25. minúte po zblokovanom centri z pravej strany, no Polievkov pokus zvnútra šestnástky bol tiež zblokovaný. Po takmer polhodine hry mohli ísť Seničania do vedenia, keď sa Šimčák natlačil z ľavej strany do pokutového územia, prihral pred bránu Malecovi, ktorý ešte priťukol loptu Košťálovi. Ten však z výbornej pozície trafil len stopéra Dukly Kupčíka.

Bezgólový stav napokon do prestávky nevydržal. V 41. minúte si Guba naviedol loptu z ľavého krídla pred šestnástku, nebezpečne vystrelil a brankár hostí Hruška loptu vyrazil, na čo zareagoval Tomáš Malec, ktorý pridal z dorážky už svoj tretí gól v dvojzápase a poslal Senicu do vedenia 1:0. Bystričania mohli krátko na to vyrovnať po Polievkovej prihrávke z ľavej strany, brániaci hráč domácich bol pri lopte v blízkosti bieleho bodu skôr, ako dobiehajúci Laksík. Fortunaligista tak po prvej 45-minútovke viedol najtesnejším rozdielom.

Banskobystričania v druhom polčase zvýšili aktivitu v ofenzíve. V 55. minúte hlavičkoval po Polievkovom rohovom kope z pravej strany Kupčík, no jeho zakončenie mierilo nad senickú bránu. V 58. minúte zas ušiel domácej obrane Hanes, ktorému však strela vôbec nesadla a striedajúci hráč hostí minul bránu. Najväčšiu šancu v rámci celého zápasu si hráči Dukly vypracovali v 76. minúte, keď Laksík vo vnútri pokutového územia prehodil loptu ponad seba na Kvoceru, ktorý v obrovskej šanci na zadnej tyči hlavičkoval nepresne.

Domáci mohli naopak v 84. minúte definitívne rozhodnúť o svojom zotrvaní vo Fortuna lige. Seničania sa rútili do protiútoku dvoch proti jednému, Hruška vybehol z brány, na čo zareagoval Malec prihrávkou do šestnástky, kde však pred zakončujúcim Košťálom dobre zasiahol Nosko. Dukla si vykresala iskierku nádeje v 90. minúte po štandardke Polievku z pravej strany a vlastnom góle striedajúceho Gamboša, ktorý si na zadnej tyči zrazil loptu do senickej brány. Vyrovnávajúci gól však prišiel neskoro a zverenci trénera Stanislava Vargu už nestihli poslať zápas do predĺženia. Dukla tak opäť medzi slovenskú futbalovú elitu nepostúpila.

Baráž o Fortuna ligu – odveta – 28. 5. 2021 – Senica

FK Senica – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Góly: 41. Malec – 89. Gamboš (VG). ŽK: 38. Nemec, 52. Totka, 66. Guba, 74. Addo, 90+3. Duda – 66. Laksík, 81. Willwéber. Konečný stav dvojzápasu: 3:2.

Zostava FK Senica: Vliegen – Majdan, Nemec, Asanović, Šimčák, Totka (77. Duda), Addo, Guba (69. Gamboš), Košťál, Turčák (86. Hornyák), Malec (C) (tréner – K. Praženica).

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Nosko, Richtárech, Starší, Laksík, Kupčík, Snitka (61. Kvocera), Polievka (C) (90. Jackuliak), Migaľa, Lukáčik (46. Hanes), Willwéber (tréner – S. Varga).