V prvom jarnom kole stála pred priebežne treťou banskobystrickou Duklou neľahká úloha – pobiť sa o zotrvanie na čele tabuľky s druhou Senicou.

FK Senica – FK Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: 26. Piroska, 38. Diviš, 90.+ Smetana (z 11 m). ŽK: 67. Gajdošík – 83. Hučko, 84. Savič. V Senici prišlo na zápas 1661 divákov.

Zostava FK Senica: Bolek – Gorosito, Gajdošík, Pillár, Lukšík – Strnad, Kóňa – Diviš, Piroska, Ďurica  (89. Gajdoš) – Smetana (90.+ Hošek).

Zostava FK Dukla: Boroš – Savič, Hlinka, Vajda, Poljovka – Pleva (63. Brašeň), Hučko, Pečovský, Pančík (63. Považanec), – Slančík (46. Jakubko), Hesek.

Bez nových útočných posíl Jakubka a Johancsika sediacich na lavičke, ale s mladým Slančíkom na hrote, vybehli zverenci Štefana Zaťka do jarných bojov na ihrisku Senice. Po úvodnom oťukávaní  sa mohli presadiť hráči Dukly v 12. minúte, kedy Slančíkov center smeroval na hlavu Hučkovi, ale loptu poslal mimo žrdí domáceho gólmana Boleka. V 19. minúte v strede poľa zaváhal Pleva, stratil loptu, ale Záhoráci nedokázali situáciu využiť. Hneď z protiútoku Slančík v rohu šestnástky vybojoval loptu, nahral uvoľnenému Pančíkovi, lenže mieril vedľa. O dve minúty na pravej strane obrany hrajúci kapitán hostí Poljovka zacentroval do šestnátky, kam sa do lopty vrhal aktívne hrajúci Fabián Slančík, ale ani on hlavou loptu neusmernil presne. V 25. minúte Piroska po spletitej situácii pred Borošom ohrozil gólmana hostí len slabou strelou. O minútu na to o loptu zabojoval na čiare pri rohovej zástavke Diviš, ktorý aj s nábehom hostí vykopol vyššiu loptu do šestnátky, kde ju nožničkami nechytateľne usmernil do brány Piroska. V 36. minúte v útoku Dukly dobre po ľavej strane zapracoval Savič, dostal loptu až do šestnástky, kde nahral Pančíkovi. Skúsený záložník Dukly ľavačkou pálil len do Boleka, ktorý štipľavú strelu vyrazil. Lenže v 38. minúte zvýšil na 2:0 Jaroslav Diviš, keď so spoluhráčmi prekabátil hosťujúceho brankára a do uvoľnenej brány nemal problém zakončiť. V 45. minúte opäť Boroš zaváhal vybehol až do rohu šestnástky k Divišovi, hru však rozhodca Pavlík prerušil.

Martin Jakubko, ktorý práve dnes oslavuje svoje 31. narodeniny, vystriedal do druhého polčasu mladého Slančíka. To ocenila aj zhruba pätnásťčlenná skupinka banskobystrických fanúšikov, avšak k hernej zmene nedošlo. Naopak naďalej si prevahu udržiavali zverenci Stanislava Grigu, ktorí Boroša opäť ohrozili v 55. minúte. Diviš vtedy vbehol do šestnástky a v rozhodujúcej chvíli prihral nestráženému Smetanovi, lenže ten bránku hostí netrafil. Osemnásť minút pred koncom sa rozbehol do šestnástky hostí Piroska, ale v nebezpečnej situácii ho dokázal Poljovka vytlačiť natoľko, že mieril len vedľa Borošovej brány. V 77. minúte sa takmer dostal k zvýšeniu krížnou strelou domáci Martin Ďurica a tlak Senice klesajúcou intenzitou pokračoval. Na posledné minúty zápasu naskočil v drese Senice aj Vratislav Gajdoš, ktorý ešte na jeseň obliekal dres Dukly. S tou však nepredĺžil zmluvu a angažoval ho český Liberec, v rámci dohody klubov však jar odohrá na hosťovaní v Senici. Aj keď Piroskov center ešte v 90. minúte Strnad pred Borošom nestihol, domáci ešte dostali šancu na zvýšenie. V 92. minúte fauloval Hlinka v šestnástke Diviša a Ondřej Smetana z jedenástich metrov prekonal Boroša, čím uzavrel stav na 3:0.

Dukla sa napriek prehre udržala na treťom mieste Corgoň ligy, keď má naďalej jednobodový náskok na Trnavu. Na rozdiel štyroch bodov však odskočil jej dnešný súper Senica, ktorá znížila stratu na vedúcu Žilinu len na tri body. Majster totiž zaváhal v Prešove.