Prešovčania počas týždňa prišli o bulharského trénera Červenkova, ktorý abdikoval na svoju funkciu a na jeho miesto zasadlo trénerské duo Ladislav Totkovič a Marek Fabuľa. Aj keď Prešov mal pred zápasom ešte horšiu streleckú bilanciu než Dukla, na východ išli červeno-bieli napokon zbytočne.

1. FC Tatran Prešov – FK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 12. Lipták. ŽK: Krajník – Brašeň. Zápas sledovalo 1 145 divákov.

Zostava Tatran Prešov: Diviš – Pribula, Adámik, Krajník, Petráš – Lipták, Zošák (84. Macko) – Poliaček (72. Kostadinov), Adam, Jakovlev – Guba (52. Marcin).

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Belic – Turňa, Poljovka (46. Chrappan), Gyömbér, Hučko – Brašeň, Považanec (65. Augustín), Hlinka, M. Pančík – Sachňuk, Ferenčík (81. Šovčík).

Pretrvávajúce problémy Dukly bolo cítiť hneď od úvodu, čo vyvrcholilo už v 12. minúte gólom Liptáka, ktorý dorážal po akcii svojho tímu do Belicovej bránky. Banskobystričania si síce dokázali počas prvého polčasu vytvoriť niekoľko príležitostí na skórovanie, ale priamych ohrození Divišovej brány bolo minimum, šance Pančíka či Brašeňa smerovali len vedľa. Snaha Dukle skutočne nechýbala, lenže obrana domácich bola pozorná. V 41. minúte vystupňovali červeno-bieli svoj tlak, ale Prešov so šťastím neinkasoval po veľkom rušne v šestnástke.

Do druhého polčasu opäť nastúpili aktívnejšie domáci, ktorých viackrát vychytal gólman Belic. Banskobystričania výraznejšie ožili až v poslednej desaťminútovke, keď sa na trávnik dostal mladý Šovčík. Práve on bol v 85. minúte na konci veľkej príležitosti svojho tímu, ale Turňovu prihrávku gólovo nezúžitkoval. Smolu Dukly podčiarkol v nadstavenom čase Augustín nastrelením žrde prešovskej brány.

Futbalisti so Štiavničiek si napriek prehre udržali v tabuľke 9. miesto. Posledný zápas jesene sa odohrá na Štiavničkách v sobotu 1. decembra kedy Hrnčárovi zverenci narazia na tím MFK Košice opäť o 14.30 h.