Prezident Slovenského futbalového zväzu a neoficiálne stále majiteľ futbalovej Dukly Ján Kováčik sa spolu s ďalšími oficiálnymi akcionármi v pondelok stretol so zástupcami mesta na očakávanom druhom stretnutí o budúcnosti banskobystrického futbalu.

BBonline.sk - futbal - FK Dukla Banska Bystrica vs MFK Ruzomberok - 02.05.2015 - Banska BystricaNa rozdiel od prvého stretnutia, ktoré neprinieslo reálne výsledky, na pondelňajšom mali súčasní akcionári avizovať budúce vysporiadanie sa so starými dlhmi. „Po dnešnom stretnutí s prezidentom Slovenského futbalového zväzu Jánom Kováčikom vás môžem ubezpečiť, že FK Dukla, ktorý je bystrickou značkou, sa prihlási do druhej ligy. Ak by sa mužstvo neprihlásilo do súťaže, znamenalo by to stratu, ktorú by sme dobiehali možno aj desať rokov,“ uviedol po stretnutí primátor mesta Ján Nosko na svojom oficiálnom facebook profile.

Vedenie Mesta Banská Bystrica navyše deklarovalo záujem podieľať sa na ďalšej činnosti klubu aj priamo: „S prezidentom SFZ sme sa dohodli, že nominujeme kandidáta do kontrolných orgánov ako i predstavenstva klubu. Získame tak informácie, ktoré budeme môcť vyhodnotiť a analyzovať. Vytvoríme biznis plán na nasledujúce obdobie a budeme hľadať aj ďalšie zdroje mimo rozpočtu mesta. Rokovania sa ešte neskončili a v najbližších dňoch by sme mohli mať k dispozícii aj informácie ohľadom Štadióna SNP,“ dodal Nosko.

Aj v nasledujúcej sezóne bude druhá najvyššia súťaž rozdelená na dve skupiny. Dukla by sa v prípade prihlásenia do tejto súťaže zaradí k jej západnej časti. Na jeseň by sa tak mala na trávnikoch stretnúť s tímami ako Nitra, Senec, či FK Pohronie z Dolnej Ždane. V prípade postupu medzi najlepšiu dvanástku v ďalšej fáze súťaže by mohla bojovať aj so Zvolenom,  Prešovom, Košicami, Bardejovom či Popradom.