„Vôbec nevieme, čo bude,“ hovoril v sobotu na tlačovej konferencii po poslednom zápase, snáď nateraz len v prvej lige, tréner Dukly Štefan Rusnák. Funkcionári i zástupcovia mesta mali očakávania od pondelňajšieho stretnutia s majiteľom klubu Jánom Kováčikom. To ale nateraz konkrétne riešenia neprinieslo.

BBonline.sk - futbal - FK Dukla Banska Bystrica vs MFK Ruzomberok - 02.05.2015 - Banska BystricaS prezidentom Slovenského futbalového zväzu sme rokovali o možnostiach záchrany klubu. Dukla je značka, ktorá vychovala mnohých známych futbalistov. Tí nám robia dobré meno doma aj v zahraničí. Zo strany mesta nepadol zatiaľ žiadny konkrétny záver. Požiadali sme vedenie klubu o finančnú analýzu a návrh konkrétnych modelov, ako by si predstavovali pomoc zo strany samosprávy. Je aj v našom záujme pomôcť viac ako 800 mladým futbalistom, aby mali kde profesionálne rásť. Konkrétne návrhy a riešenia by mohli zaznieť na stretnutí, ktoré sme naplánovali na 15. júna,“ povedal po pondelňajšom stretnutí primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko. Futbalový klub Dukla zápasí s dlhoročnými finančnými problémami, pričom aktuálne dlhy sú podľa účovných závierok v miliónových čiastkach.

Rozhodnutie, či bude pod značkou Dukly počas futbalovej jesene hrať i seniorské futbalové mužstvo, musí padnúť do záveru júna. Nový ročník futbalových súťaží sa totiž rozbehne už v polovici júla. Dukla, ktorá z najvyššej súťaže nielen vypadla ale zároveň pre ňu ani nezískala licenciu na ďalšiu sezónu podobne ako Košice, má napriek všetkému právo štartovať v druhej najvyššej súťaži.

Témou stále aj obnova Štiavničiek

stiavnicky stadion snpRadnica intenzívne rokuje s Ministerstvom obrany SR o možnostiach prevodu Štadióna SNP do svojho vlastníctva. „Máme veľký záujem a podporujeme myšlienku získať Štadión SNP do vlastníctva mesta, aby sme sa mohli uchádzať o vládnu dotáciu 2,5 mil. eur na jeho rekonštrukciu. Chceme vytvoriť dobré zázemie aj pre našich najlepších atlétov a preto atletická dráha s potrebným zázemím ostane zachovaná,“  dodáva primátor Ján Nosko. Ministerstvo obrany zatiaľ mestu ale ponúkalo len možnosť dlhodobého prenájmu štadióna, s čím podľa primátora nemal súhlasiť Slovenský futbalový zväz. Samospráva dosiaľ vynakladala na prenájom Štadióna SNP od Ministerstva obrany a súvisiace energie ročne okolo 150-tisíc eur. Aj z tohto dovodu sa hovorí aj o ďalších alternatívach, vrátane možnosti pokusu presmerovania dotácie na vybudovanie menšieho nového štadióna vo vlastníctve a na pozemkoch mesta.