Futbalisti banskobystrickej Dukly vycestovali v piatok 6. mája do hlavného mesta s cieľom bodovať naplno, no proti domácemu B-tímu Slovana dvakrát prehrávali a napokon získali len bod.

Skóre stretnutia sa menilo už v 8. minúte, keďže brankár Dukly Matúš Hruška sa dopustil faulu v pokutovom území a nariadenú penaltu premenil strelou k pravej tyči brány hostí Jurij Medveděv – 1:0. Bystričania mohli odpovedať v 11. minúte, kedy Mazan prepustil prihrávku z pravej strany Róbertovi Polievkovi, ktorý trafil ľavú tyč brány rezervy Slovana. Spolupráca dvoch opôr Dukly však v 20. minúte už priniesla svoje ovocie, keď Polievka prihral z osi ihriska vpravo Mazanovi, ktorý ideálnym centrom do šestnástky vrátil loptu presne zakončujúcemu kapitánovi hostí – 1:1.

V 26. minúte sa do nebezpečnej príležitosti dostal Timotej Záhumenský, ktorý si prebratím lopty na ľavom krídle obhodil Nikitina, ale proti ľavému obrancovi Banskej Bystrice vybehol včas brankár domácich Matúš Ružinský. V 37. minúte zahrávali hráči Dukly rohový kop, po ktorom vyrazili belasí do protiútoku a zdalo sa, že dvojica domácich sa bude rútiť sama na Hrušku. Výborný návrat však predviedol Timotej Záhumenský, ktorý v rozhodujúcej chvíli sklzom vykopol loptu spred Čerepkaia. V závere prvého polčasu sa ešte v dobrej pozícii ocitol Matej Franko, ktorý v šestnástke zakončoval hlavou tesne vedľa pravej tyče Ružinského brány po centri Lukáša Migaľu z pravej strany.

Prvý vážnejší strelecký pokus po zmene strán si zverenci trénera Stanislava Vargu vypracovali v 55. minúte, keď Záhumenský prihral z ľavého krídla do pokutového územia na Mazana, ktorý si pripravil palebnú pozíciu a vystrelil po trávniku tesne vedľa pravej tyče Ružinského svätyne. Po hodine hry to zas z približne 25 metrov skúšal Branislav Ľupták, no mieril len do stredu brány. Hráči Dukly sa čoraz častejšie dostávali do útočnej tretiny ihriska, ale boli to domáci, ktorí strelili tretí gól stretnutia. V 69. minúte totiž striedajúci Rosenberger z pravej strany šestnástky našiel Romana Čerepkaia, ktorý prekonal Hrušku. Tréner hostí Stanislav Varga reagoval trojitým striedaním, pričom do hry poslal aj Davida Depetrisa, ktorý sa vrátil do hry po dvojmesačnom zranení.

Bystričania si vypracovali ďalšiu nádejnú príležitosť v 81. minúte, kedy na konci protiútoku Mazan odcentroval z pravej strany pred bránu, kde Polievka hlavičkoval do rukavíc gólmana B-tímu Slovana. Ďalší dobrý center Petra Mazana z pravej strany už znamenal jeho druhú asistenciu v zápase, keďže Depetris v 85. minúte potvrdil povesť kanoniera, keď na zadnej tyči presnou hlavičkou vyrovnal na 2:2. V závere stretnutia sa však už hráčom MFK Dukla nepodarilo dokonať obrat, pričom do nebezpečných protiútokov vyrážali až do konca duelu aj domáci. Dukla si tak s rezervou Slovana v 28. kole II. ligy rozdelila body po remíze 2:2.

II. liga – 28. kolo – piatok 06.05.2022 – Pasienky

ŠK Slovan Bratislava B – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:1)

Góly: 8. Medveděv (pen.), 69. Čerepkai – 20. Polievka, 85. Depetris. ŽK: 7. Hruška, 95. Šulc. Rozhodovali: Dohál – Zemko, Vass. Diváci: 105

Zostava ŠK Slovan Bratislava B: Ružinský – Habodasz, Laczkó (C) (80. Antálek), Radulović-Veličković (90. Mičák), Medveděv (46. Rosenberger) – Nikitin (90. Haramia), Tóth (68. Kušnír), Schlossár, Hornyák, Vojtko – Čerepkai. Tréner: V. Gála

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Záhumenský (72. Pišoja), Prikryl, Kupčík, Migaľa – B. Ľupták (72. Richtárech), Willwéber – Polievka (C), Mazan (90. Hanes), Jurčišin (58. Šulc) – Franko (72. Depetris). Tréner: S. Varga

Tabuľku II. ligy doplníme…

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa najbližšie predstavia na domácich Štiavničkách, kde v piatok 13. mája o 17.00 h privítajú v rámci 29. kola II. ligy Humenné.