Minulý rok otvorila svoje brány nová nákupná zóna v Banskej Bystrici Radvaň Park. Pred dvoma týždňami bola skolaudovaná prístupová cesta zo Sládkovičovej ulice, čím sa nákupná zóna prepojila s ďalšou významnou dopravnou tepnou v meste a do priestoru obchodnej zóny začala jazdiť aj mestská hromadná doprava.

Radvaň parkPrístupovú cestu vybudoval investor stavby na vlastné náklady a mesto Banská Bystrica ako objednávateľ výkonov vo verejnom záujme zabezpečilo od prvej polovice júna 2013 zavedenie linky č. 22 do Radvaň Parku. Linka zo Sásovej tak už nebude jazdiť do Kremničky, ale končiť bude práve v tejto obchodnej zóne. Kompletný cestovný poriadok danej linky nájdete tu… Dosiaľ jediným prístupom do areálu bola prístupová komunikácia od Zvolenskej cesty, pričom prvá etapa projektu nemyslela na prístup chodcov.

Nákupná zóna v Radvani bola oficiálne otvorená v júni minulého roka, pričom investor avizoval na aktuálny rok otvorenie druhej etapy. Podľa aktuálnych informácií by sa obchodný komplex mal definitívne dotvoriť a doplniť až na jar 2014.  Následne by sa malo celkovo jednať o najväčšiu obchodnú zónu na strednom Slovensku.