Ako predstavitelia MFK Dukla Banská Bystrica avizovali na tlačovej konferencii pred jarnou časťou sezóny, vedenie klubu spod Urpína v posledných dňoch a týždňoch pracovalo na posilnení defenzívnych radov. Výsledkom je príchod skúseného stredného obrancu, ktorý je zo slovenských trávnikov dobre známy a má za sebou aj pôsobenie v Španielsku.

Obranu futbalovej Dukly vystuží 34-ročný argentínsky stredný obranca Nicolás Gorosito. V minulosti obliekal dresy ŠK Slovan Bratislava či FK Senica. „Myslím, že Nicolása Gorosita netreba bližšie predstavovať. Potrebovali sme ešte posilniť defenzívu a verím, že svojimi skúsenosťami nám v tomto dokáže pomôcť. Nicolás prišiel ako voľný hráč a zmluvu podpísal do konca súťažného ročníka,“ uviedol športový riaditeľ Jozef Mores.

Po odchode zo slovenskej najvyššej súťaže pôsobil Gorosito šesť rokov v španielskej La Lige a tamojšej druhej najvyššej súťaži, keď vystriedal kluby Getafe, Albacete a Alcorcón. „Teším sa opäť na pôsobenie na Slovensku. Chcel som ešte hrávať najvyššiu súťaž, a keď sa ozvala Banská Bystrica, dlho som nerozmýšľal. S mužstvom som už absolvoval aj tréningy. Verím, že dokážem svojimi skúsenosťami tímu pomôcť,“ vyjadril sa pre klubový web Gorosito.

Podľa informácií MFK Dukla by sa nová akvizícia mala predstaviť fanúšikom už v piatkovom stretnutí 19. kola Fortuna ligy proti AS Trenčín. Úvodný výkop je naplánovaný na 17.30 h na Národnom atletickom štadióne na Štiavničkách.