Leto sa pomaly, ale isto blíži ku svojmu záveru. Festivalov bolo toto obdobie v Banskej Bystrici oproti minulým rokom požehnane, no predsa im ešte nie je koniec. Mestské divadlo – Divadlo z Pasáže sa spoločne s kaviarňou Mefisto rozhodli, že pripravia pre ľudí príjemnú dvojdňovú rozlúčku s letom.
konczom

Festival s názvom Konczom augusta fest sa uskutoční 28.-29. augusta na dvoch pódiách, Mefistopódium (Námestie Štefana Moyzesa 15) na záhradke v kaviarni Mefisto a Pasážpódium (Lazovná 21).

Program sa začína v piatok 28. augusta už o 16. hod, ked na pódiu v Mefiste po dlhej odmlke vystúpi bystrická art rocková kapela Kontinuum. Po nej o 17. hod nasleduje Robo Schranz a priatelia. O 18. hod sa môžu návštevníci tešiť na jednu z najlepších slovenských jazzových kapiel, AMC Trio, po ktorých piatkový program na pódiu v Mefiste ukončí unplugged koncertom kapela Hasiaci Prístroj. Pasážpódium bude následne o 20:30 hostiť koncert zvolenských blúzmenov, ZVA 12-28 Band.

Sobotňajší program odštartuje v Mefiste o 16. hod Tomáš Pohorelec a Matej Urban, po nich o 17. hod klasická gitara Mayro Tara a vrcholom sobotňajšieho večera bude o 18. hod koncert Martina Geišberga. Pasážpódium bude o 20.hod hostiť koncert bystrickej kapely Schody.

Vstupné na jeden deň je 7€, na celý festival je vstupné 10€, cene vstupného je aj porcia gulášu pre každého.

Viac informácii nájdete na facebooku.