Obdobie letných divadelných prázdnin bolo pre Divadlo Štúdio tanca obdobím náročnej výzvy súvisiacej s mediálnou kauzou nepodpísania grantových zmlúv predsedom BBSK a následných udalostí z toho vyplývajúcich.

roots3Zo strany divadla bolo podniknuté množstvo úsilia, ktoré riešilo nielen problém zrušeného festivalu, ale aj zrušenia uvádzania hosťujúcich predstavení na domácej scéne divadla a tiež náhradu už pripraveného hracieho plánu. Vedenie divadla sa v tejto súvislosti muselopostaviť ku kompletnej reštrukturalizácii pripravovanej divadelnej sezóny.

Divadlo Štúdio tanca je stále tu a jeho úlohou je uvádzať svoje repertoárové predstavenia pre svojich divákov, tento fakt drží všetkých zamestnancov v činnosti a tvorivej energii. Do novej divadelnej sezóny vchádzame so silným umeleckým tímom, ktorý tvoria traja slovenskí umelci – Lenka Rajchmanová, Tibor Trulik a Jakub Jeňo, španielska tanečnica Maria Hernando Blasco a nová posila súboru – švajčiarska tanečnica Julia Kannewischer.

Divadlo bude naďalej potvrdzovať svoje poslanie uvádzaním predstavení na domácej scéne v tradičné dni streda a piatok a do konca roka uskutoční viacero domácich a zahraničných zájazdov. Pokračovať budú obľúbené tanečné kurzy pre verejnosť. Aj túto sezónu ponúkame kurzy pohybovej prípravy pre deti, kurzy súčasného tanca pre mládež a dospelých, kreatívny tanec, cvičenie pilates a kurz klasického tanca – baletu.

Divadlo Štúdio tanca otvára svoju divadelnú sezónu dvoma výnimočnými predstaveniami v spojení s výnimočným partnerom – Generali poisťovňou.

10.09.2015 Dotkni sa tanca o 18.00 h
Interaktívne, hravé a veselé predstavenie pre deti, kde netancujú len tanečníci, ale aj deti samotné.

11.09.2015 Roots o 19.00 h
Atraktívna a vizuálne silná inscenácia poprednej slovenskej choreografky Stanislavy Vlčekovej.
Príbeh človeka na ceste, ktorá ho zavedie na prekvapivé miesta.

Divákov očakávajú minimálne polhodinu pred predstavením, pretože obe predstavenia sú
spojené s možnosťou zapojiť sa do výhry lukratívnych darčekov formou zlosovania anketových
lístkov a taktiež zápisom verejnosti do tanečných kurzov. Všetky informácie nájdete aj na web stránke divadla.