Divadlo Štúdio tanca vchádza do novej etapy. Vlastné priestory s areálom poskytujú umelcom nové možnosti, ktorými budú môcť zaujať širokú verejnosť. Nová sezóna sa začína už o pár dní, pričom jej súčasťou budú aj tanečné kurzy pre každého.

September v znamení repríz úspešných predstavení

Štúdio tanca Otvorené. Nová sezóna prinesie úspešné reprízy, nové premiéry, ale aj tanečné kurzy a viacero workshopov.

Aktuálny septembrový program prinesie napriek absencie premiéry množstvo zaujímavého – okrem úspešných repríz je pripravené vystúpenie významného svetového choreografa Davida Zambrana. Ten príde do Divadla Štúdia tanca v nedeľu 11. 09., kedy predstaví viacero svojich diel. Na druhý deň sa bude v rámci workshopov venovať najskôr tanečníkom a o 16.30 h aj širokej verejnosti. Vstupné na jeho vystúpenia je 7 €, rovnaká cena je aj na tanečný workshop. V prípade záujmu treba kontaktovať Divadlo Štúdio tanca čo najskôr, počet miest je obmedzený.

Čo sa týka repríz, pripravené je napríklad predstavenie Bioprodukt, ktorým odštartuje nová sezóna už túto stredu (07. 09.). V priebehu mesiaca však môžu všetci priaznivci tanca vzhliadnuť tiež diela Dotkni sa tanca, Spomienky tela, BE BOP a mnoho iných. Kompletný program na september aj s popisom predstavení nájdete TU.

Divadlo Štúdio tanca otvára tanečné kurzy pre verejnosť

Novinkou v Divadle Štúdia Tanca sú kurzy pre verejnosť. Tie budú viesť profesionálni tanečníci s odborným vzdelaním a skúsenosťami s lektorským vedením edukatívnych aktivít. Počet účastníkov je obmedzený na 8-10 osôb. Miesto v skupine si môžete rezervovať dopredu telefonicky (048/414 65 40) alebo mailom (organizacne@studiotanca.sk). Zápis bude prebiehať 12. a 13. septembra 2011 od 16:00 do 18:00 hod. Cena kurzu na jeden semester (september-január alebo február-jún) je 99 €.

Druhy kurzov:

Pohybová príprava pre mladšie deti (3-6 rokov)

Pohybová príprava pre staršie deti (6-9 rokov)

Súčasný tanec – základy

Súčasný tanec – dospievajúci (10 – 15 rokov)

Súčasný tanec – mládež (od 15 rokov)

Súčasný tanec – dospelí (od 20 rokov)

Klasický tanec – mládež

Klasický tanec – dospelí

Jazz – mládež, dospelí

Viac o nasledujúcej sezóne v Divadle Štúdia tanca nájdete aj v našom rozhovore s jeho riaditeľkou Zuzanou Hajkovou.