Dve vrecia, v ktorých sa mali nachádzať takmer dva kilogramy marihuany, prevážal mladý Banskobystričan v kufri auta.

4Policajti so zásahovou jednotkou ešte vo štvrtok večer na Zvolenskej ceste zastavili osobný automobil, v ktorom mladý Banskobystričan prevážal dve vrecia marihuany. V tých sa v menších vreckách malo nachádzať spolu okolo dvoch kilogramov marihuany. O prípade v utorok informovala Televízia Joj.

Podľa informácií televízie sa díler s marihuanou vracal z Prahy. Polícia ho dlhodobo sledovala a k akcii došlo pri vstupe do mesta. Zadržaný muž sa mal k činu priznať a bol vzatý do väzby. Podrobnosti prípadu zverejní polícia až v stredu.

Aktualizácia: Hrozí mu až 15 rokov väzenia

Podrobnosti prípadu zverejnila polícia v stredu. Obvineným je 33-ročný muž zo Bzenice, v súčasnosti bývajúci v Banskej Bystrici. Vo štvrtok (16.1.) o 17.20 hodine, na ceste R1 v Banskej Bystrici bol príslušníkmi PZ zastavený a kontrolovaný ako vodič osobného motorového vozidla VW Golf. Po výzve dobrovoľne vydal dve hermeticky uzatvorené igelitové vrecia s obsahom sušenej rastliny, ktorú si zadovážil a prevážal zo zahraničia. Predbežné expertízne skúmanie na KEÚ potvrdilo, že v obidvoch vreciach je marihuana. Zo zaisteného množstva, 1,8 kilogramu, sa dá vyrobiť až 30 000 jednorazových dávok, čo predstavuje sumu viac ako 58-tisíc eur. Po vykonaní procesných úkonov vyšetrovateľ obvineného umiestnil do policajnej cely a spracoval návrh na jeho vzatie do väzby. V nedeľu (18.1.) bol predvedený pred sudcu OS v Banskej Bystrici, ktorý rozhodol o jeho vzatí do väzby. Za tento závažný zločin môže byť potrestaný odňatím slobody na 10 až 15 rokov.