Bojová show Dracula Fight Night napíše už o necelý mesiac, v sobotu 24. júna, svoju deviatu epizódu. V banskobystrickej Tipsport aréne sa predstaví plejáda domácich bojovníkov.

Najväčšou hviezdou zápasovej karty je Čech Radek Roušal, šampión DFN, ktorý v organizácii ešte neprehral. „Ruchyho“ súperom v jeho profesionálnej MMA premiére bude Slovák Michal Buršák. Roušal je verejnosťou považovaný za kontroverzného bojovníka, ktorý má za sebou búrlivú minulosť, no z bitkára sa stal profesionálny športovec, ktorý chce popri úspešnej dráhe v postojárskych disciplínach naplno preraziť aj v MMA. Stal sa neoddeliteľnou súčasťou podujatí DFN, na ktorých svojimi nástupmi do klietky a následnými výkonmi v nej stavia divákov zo sedačiek.

Road to MMA

Tak znie podtitul podujatia DFN 9. Zmiešané bojové umenia (MMA) sú suverénne najpopulárnejším bojovým športom. Organizácia, na ktorej podujatiach až do posledných galavečerov prevládali zápasy pod pravidlami thajského boxu, tento trend zachytila, a preto sa fanúšikovia môžu tešiť opäť na viac zápasov pod pravidlami MMA.

Popri ceste do MMA je ďalším významným lajtmotívom podujatia DFN 9 početná účasť domácich, banskobystrických bojovníkov. V ženskom zápase sa môžeme opäť tešiť na vychádzajúcu hviezdu banskobystrického Dracula Gymu. Veronika „Sweatheart“ Smolková si odkrútila profesionálnu MMA premiéru práve v Banskej Bystrici, keď na DFN 8 porazila Češku Elisku Pelechovú v prvom kole. Na hlavnej karte sa predstavia aj ďalšie nádeje banskobystrického Dracula Gymu, ktoré chcú preraziť vo veľkom MMA – Richard „Apache“ Dobrotka a Radomír Chovan. Chýbať samozrejme nebudú ani zápasy v thajskom boxe či MMA strikingu. Ďalšími potvrdenými menami na hlavnej karte sú Leonard Grutka, Ján Lupták a Dalibor Leng.

V predzápasoch fanúšikovia uvidia mladé banskobystrické talenty – striebornú medailistku z ME v thajskom boxe junioriek Ninu Elizabeth Korušiakovú, Miroslava Lombára, Jonasa Longauera a ďalších.

DFN 9 sa bude konať v sobotu 24. júna v banskobystrickej Tipsport aréne. Vstupenky si môžete zakúpiť na tomto odkaze.

V priebehu nasledujúcich týždňov vám prinesieme ďalšie informácie o zápasoch či rozhovory s bojovníkmi banskobystrického Dracula Gymu, ktorí sa chcú na domácej pôde pred svojimi fanúšikmi predviesť v čo najlepšom svetle.