Veriteľský výbor neschválil navrhnutý reštrukturalizačný plán spoločnosti VAV invest, a materskú firmu tunajšieho developera tak posielajú do konkurzu. O jeho vyhlásení definitívne rozhodne až súd, spoločnosť ale avizuje, že sa voči rozhodnutiu veriteľov odvolá.

Parkovisko MsU (6)
Pre reštrukturalizáciu stoja projekty spoločnosti v centre Banskej Bystrice i pokračovanie zvolenskej Europy.

Ako sme už na portáli BBonline.sk informovali, o reštrukturalizačnom pláne spoločnosti sa rokovalo už v novembri, no veriteľský výbor ho spoločnosti vrátil na prepracovanie. Developer medzičasom komunikoval aj s ďalšími zahraničnými bankami o možnostiach financovania svojich projektov.

Zástupcovia veriteľov, rakúska banka Waldviertler Sparkasse Bank AG, Československá obchodná banka a Mesto Banská Bystrica, predložený záverečný návrh reštrukturalizačného plánu minulý týždeň neschválili. Reštrukturalizačný správca je tak povinný bezodkladne požiadať súd o vyhlásenie konkurzu na majetok spoločnosti. Vyplýva to zo zápisnice veriteľského výboru, ktorú súd v obchodnom vestníku vo štvrtok zverejnil.

Ako portálu BBonline.sk potvrdil Peter Valach, konateľ spoločnosti VAV invest, firma sa s takýmto rozhodnutím nestotožňuje a využije zákonné možnosti ochrany svojich podnikateľských aktivít. Spoločnosť zároveň avizuje, že o ďalších krokoch ako aj o aktuálne medializovanej kauze údajného nenaplnenia reklamnej spolupráce s olympioničkou Anastasiou Kuzminovou, bude informovať počas predvianočného týždňa na tlačovej konferencii.