Pyrotechnika pre deti je druh pyrotechniky určený pre deti, podmienkou je rodičovský dozor. Detská pyrotechnika sa rozdeľuje na kategóriu F1 a F2, kde F1 je ten najbezpečnejší druh pyrotechniky obsahujúc najmenšiu gramáž zložia.

Do takejto pyrotechniky sa zaraďujú: včeličky, rotáčky, detské fontánky, ohnivé motýle či kreklingové guľôčky. Detailnú ponuku tejto pyrotechniky nájdete na webe premiumpyro.

Dymovnice

Dymovnice sú v kategórii pyrotechniky ‚P1‘. Veľmi populárne u futbalových fanúšikov. Jestvujú aj varianty dymovníc do rúk, ktoré dokážu vytvoriť neuveriteľnú farebnú scenériu. Dymovnice sú dostupné v rôznych druhoch, farbách či veľkostiach. Často nájdu svoje využitie aj pri adrenalínových športoch ako je paintball či airsoft, kde slúžia ako clona. Doporučené využitie výlučne v exteriéry, pri adrenalínových športoch je ich využitie v interiéroch takticky nevyhnutné.

Prskavky

Zábavná pyrotechnika ktorá nevytvára hluk ako ostatná explozívna pyrotechnika. Zaraďujú sa do kategórie F1, a tak patria medzi najbezpečnejšiu pyrotechniku. Čím je prskavka väčšia, tým je prskavý efekt dlhší. Často využívané pri oslavách, na Vianoce alebo dokonca aj na tortách. V Čechách je špecialistom eshop premiumpyro.cz

Guľové pumy

Druh pyrotechniky vytvárajúci efekt ohňostroja. Guľové pumy patria do kategórie F2 a F3. Ich kvalita a vzhľad záleží na výrobcovi. Efekty ktoré vytvárajú sú považované za najkrajšie efekty aké môže pyrotechnika vytvoriť. Guľové pumy sú často využívané ako čerešnička na torte – grandiózne finále po veľkolepom ohňostroji.

Rímske svetlice

Druh zábavnej pyrotechniky ktorý vytvára svetelné a/alebo zvukové efekty. Čím väčšie rímske svetlice, tým krajšie ohňostrojové efekty. Výhoda využívania rímskych svetlíc je ich schopnosť nasmerovania. Pozor: pri používaní rímskych svetlíc by ich človek v žiadnom prípade nemal držať v ruke, najmä ak sú väčšie.