V sobotu čaká futbalistov MFK Dukla Banská Bystrica zápas na ihrisku Zlatých Moraviec, ktoré sa lúčia s najvyššou súťažou. Podľa Davida Depetrisa bude rozhodovať efektivita a prístup, zatiaľ čo asistent trénera Štefan Rusnák naznačil, že príležitosť by mohli dostať hráči, ktorí dostávajú menšiu minutáž.

ViOn sa už s istotou v Niké lige nezachráni. Na prvé víťazstvo v sezóne stále čaká. „Je to špecifická situácia. V lige nemajú o čo hrať, ale tí hráči môžu nájsť tú motiváciu, možno novú zmluvu, alebo aby hrali niekde inde. Nemôžeme si myslieť, že oni pôjdu na zápas len tak. Máme sa sústrediť hlavne na naše veci, čo môžeme my ovplyvniť,“ upozornil útočník Dukly David Depetris.

MFK Dukla sa nachádza na opačnom póle tabuľky spodnej šestky a bojuje o siedmu priečku, ktorá môže zaistiť účasť v play-off o postup do predkola Európskej konferenčnej ligy, ak Slovenský pohár vyhrá niektorý z prvých troch celkov konečného poradia Niké ligy. „Máme ten cieľ. Je to ďalší zápas, v ktorom môžeme získať tri body, ako každý iný, takže ideme do zápasu zodpovedne a chceme ho vyhrať. Rozhodovať bude efektivita, ako v každom zápase, to je jednoznačné. Ale tiež koncentrácia a možno tá psychologická hra, ako sa k tomu postavíme,“ pokračoval Depetris.

Zverenci trénera Mária Auxta majú za sebou prvú prehru v nadstavbovej časti, keď doma podľahli najtesnejším rozdielom rozbehnutým Michalovciam. Depetris si uvedomuje, že podobný výkon v Zlatých Moravciach na tri body stačiť nemusí: „Určite potrebujeme veci zlepšiť, v obrane aj v defenzíve, lebo Michalovce si vypracovali svoje šance. My keď sme otvorili hru, tak sme si tie šance nevytvorili, takže máme čo zlepšiť. Dúfam, že už zajtra sa to ukáže.“

FC ViOn má na konte len päť bodov, ale dva z nich získal práve proti banskobystrickému tímu. Smerom k sobotňajšiemu duelu v Zlatých Moravciach sa po piatkovom tréningu na Štiavničkách vyjadril aj asistent trénera Dukly Štefan Rusnák: „Čakáme, že domáci obmenia zostavu, keďže to majú jasné a už vypadli, takže možno dajú priestor iným hráčom, ktorí sa budú chcieť ukázať do novej sezóny. My ale chceme znova v tomto zápase uspieť, aj keď možno budú nejaké zmeny. Možno dostanú príležitosť hráči, ktorí menej hrali, uvidíme. Ten cieľ sa ale nemení, v každom zápase chceme vyhrať.“

Stretnutie 6. kola skupiny o udržanie sa medzi FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble a MFK Dukla Banská Bystrica začne v sobotu 20. apríla o 18.00 h v Zlatých Moravciach. Odvysiela ho Voyo. Hlavným arbitrom bude Kristián Micheľ, na čiarach mu bude asistovať Tobias Pacák a Pavel Jánošík.

Tabuľka Niké ligy – sk. o udržanie sa pred 6. kolom

# KLUB Z V R P G+ G- RG B
1 27 12 8 7 45 34 11 44
2 27 10 9 8 38 30 8 39
3 27 9 6 12 29 30 -1 33
4 27 4 9 14 23 42 -19 21
5 27 5 6 16 22 50 -28 21
6 27 0 5 22 16 60 -44 5