Banskobystrický cyklobus má úspech. Malý 19-miestny mikrobus musel byť v krátkom období nahradený klasickým 45-miestnym autobusom a miesto jedného vodiča už osádku cyklobusu tvoria traja pracovníci, ktorí pomáhajú pri vybavovaní cestujúcich.

Práve kvôli veľkému záujmu verejnosti vznikali pri nakladaní veľké meškania. Preto dopravca pristúpil od 25. augusta k zmene cestovného poriadku. Trasy sa nezmenili, len posunuli časy odchodov tak, aby vznikol priestor pre včasné vybavenie a vyhlo sa meškaniam.

Odchod ranného spoja na Pánsku kolibu sa teda posúva na 7:00 (Ďumbierska) resp. 7:15 (Strieb. nám.). O 9:30 (Ďumbierska) a 9:45 (Strieb. Nám.) odchádza cyklobus na Donovaly a na Králiky sa jeho odchod posúva na 12:00 (Ďumbierska) a 12:10 (Strieb. nám.). V popoludňajších hodinách môžu ešte cyklisti a turisti využiť linku na Šachtičky, ktorá odchádza o 13:30 zo Strieborného námestia a 13:45 z Ďumbierskej ulice. Späť zo Šachtičiek sa potom cyklobus vracia o 16:30 hod.

„Služby cyklobusu využíva stále viac cestujúcich, čo nás veľmi teší. Od jeho spustenia sme odviezli už 984 cyklistov a turistov počas víkendov a ďalších takmer 100 cyklistov na objednávky iných cyklozväzov. Počas letných horúčav sme pripravili aj malé prekvapenie, každý cestujúci dostane od nás po zakúpení symbolického cestovného 1,00 € aj 0,33 l minerálnu vodu Brusnianka zadarmo“ doplnil Marek Modranský zo SAD Zvolen.

Cyklobus je spoločný projekt Mesta Banská Bystrica, Banskobystrického samosprávneho kraja, dopravcu Slovenská autobusová doprava Zvolen, a.s., za výraznej podpory zástupcov horského hotela Kráľova Studňa. Do budúcnosti dopravca uvažuje s rozšírením týchto rekreačných služieb pre obyvateľov mesta aj o ďalšie vozidlá a nové lokality v smere na Brezno a Podpoľanie.