Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensku v spolupráci s mestom odštartuje v sobotu 13. mája už šiestu sezónu banskobystrického cyklobusu.

Aj tento rok bude premávať počas víkendov a sviatkov, a to až do prvého októbra 2017. Premávať bude aj tento rok z nástupného miesta na Striebornom námestí. Medzi cieľovými stanicami však dochádza k rozšíreniu.

Ku už tradičným cieľovým staniciam v sedle Malý Šturec, na Donovaloch a Šachtičkách pribudnú tento rok aj Podkonice. Pleše nad Podkonicami totiž v prostredí Nízkych Tatier ponúkajú viaceré cyklotrasy vhodné aj pre rodiny s deťmi, ale aj náročnejších horských cyklistov.

„V rámci podpory ekologickej, nemotorovej dopravy budeme tento rok spomedzi cyklistov, ktorí si zakúpia cestovný lístok, každú jazdu žrebovať výhercov tričiek, reflexných pásikov a voľných lístkov na cyklobus. Raz mesačne bude v hre poukážka na celodenný výlet na e-biku so sprievodcom,“ informoval výkonný riaditeľ OOCR Stredné Slovensko Jiří Pěč.

Cyklobus dokáže počas jednej jazdy prepraviť 45 cyklistov s bicyklami, avšak organizátori projektu avizujú, že pripravený bude aj posilový autobus v prípade veľkého záujmu.

Ceny cestovného zostávajú na priaznivých cenách, a to 1 € v prípade cesty na Šachičky a 2 € v prípade cesty do ostatných destinácií, a to vrátane ceny prepravy bicykla.

Aj tento rok už premáva tiež turistický autobus, ktorý počas víkendov a sviatkov odvezie turistov z Banskej Bystrice priamo pod Krížnu, pred horský hotel Kráľova studňa.