Úspešný projekt Banskobystrický cyklobus pre veľký záujem začne svoju jubilejnú piatu sezónu už v sobotu 14. mája 2016. Premávať bude do konca septembra cez víkendy a sviatky. Cestovné i cieľové stanice ostanú nezmenené.

cyklobus bbCyklobus verejnosti prináša Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko a Mesto Banská Bystrica. „Naším cieľom je sprístupniť cyklistom čo najviac z niekoľkých stoviek kilometrov značených cyklotrás plných nádherných scenérií. Ich jednoduchá dostupnosť priamo z mesta, aj vďaka cyklobusu, je do veľkej miery raritou,“ hovorí Daniela Chrančoková z OOCR Stredné Slovensko. Ku každému cestovnému lístku cyklisti dostanú zdarma cyklomapu regiónu. Banská Bystrica a okolie sú pre cykloturistiku priam stvorené. Centrum mesta je svojou prístupnosťou pre cyklistov v slovenských podmienkach jedinečné, plánované sú viaceré cyklotrasy vedúce územím mesta. Koncom roka 2015 bol otvorený prvý úsek rodinnej cestičky medzi Zvolenom a Sliačom v dĺžke 5 km, pokračovať by mal až do Banskej Bystrice v celkovej dĺžke 22 km.

Tesne pred otvorením sú BB trails – Laskomerské singletraily. Tie vznikajú na starých lesných chodníkoch a sú prispôsobené pre jazdu na horskom bicykli, tak aby priniesli zmes atraktívneho jazdenia na prírodných singletrailoch doplnených o umelo vytvorené prekážky, ako sú terénne vlny, klopené zákruty alebo skoky. Už skôr bol prezentovaný novovznikajúci Ebike region, ktorý má ambíciu prepájať ubytovacie zariadenia a atraktivity v regióne cyklotrasami, cyklonabíjačkami, servisnými stanicami a informačnými bodmi. Viac informácií nielen o cyklobuse, ale aj o pripravovaných podujatiach a novinkách v regióne Stredné Slovensko nájdete na webovej stránke centralslovakia.eu.

PLAGAT_cyklobus_2016-page-001