Viacnásobný majster Slovenska v cyklokrose bude na olympijských hrách v brazílskom Rio de Janeiro bojovať v pretekoch cestných cyklistov. Aj s tými má ale všestranný Banskobystričan bohaté skúsenosti.

haring
Vlani získal na ceste Haring vrchársky dres na Tour du Cameroun.

Slovenskí cyklisti, vrátane reprezentanta Dukly Banská Bystrica Martina Haringa síce sústredili posledné dva roky svoje snaženie na získanie čo najväčšieho počtu miesteniek pre Slovensko na tohtoročné olympijské hry, no napokon sa tak horským ako aj cestným cyklistom ušla len jedna miestenka.

Úspešný cykloklosár Martin Haring sa aj pre spomenuté zbieranie bodov do medzinárodných rebríčkov často zúčastňoval pretekov cestných cyklistov po celom svete. Skúsenosti z cesty mu tak nechýbajú. Keďže výkonný výbor Slovenského zväzu cyklistiky sa napokon rozhodol nominovať do terénu slovenskú cyklistickú superstar Petra Sagana, v minulosti rovnako úspešného cykloklosára, uvoľnilo sa miesto v pretekoch cestných cyklistov. Pripravovaná trať totiž pre kopcovitý terén Saganovi úplne nevyhovuje. Na cestu sa tak dostane úspešný 29-ročný Banskobystričan Martin Haring. Letné olympijské hry v Riu začínajú 5. augusta.

Haringa, ako aj jeho tímových kolegov z CK Dukla Banská Bystrica môžu Banskobystričania vidieť v akcii od utorka až do štvrtka priamo v meste pod Urpínom, ktoré bude hostiť najvýznamnejšie domáce cyklistické podujatie – Medzinárodné preteky Okolo Slovenska.