Aktuálny majster sveta v chôdzi na 50 km Matej Tóth sa ešte len včera vrátil z Pekingu a už v utorok v prvý školský deň vyprevadil svoju dcérku Emmu do školy a zároveň sa s deťmi porozprával o tom, prečo je dôležité športovať a hýbať sa. Deti na ZŠ Spojová ho prijali s nadšením, najväčší úspech zožala jeho zlatá medaila.

Matej Toth vedie svoju dcerku Emmu do skolySlovensko zasiahla eufória, ktorej dôvodom je historický úspech atléta Mateja Tótha. Ten z Pekingu priniesol pre našu krajinu historicky prvý titul majstra sveta v atletike. Matej Tóth je však aj otec, ktorý si dôsledne plní svoje povinnosti, a tak nepremeškal možnosť vyprevadiť svoju dcérku Emmu do školy. „Byť majstrom sveta je určite nezabudnuteľná chvíľa, no pre mňa, keďže trávim mnoho času mimo domova, sú výnimočné aj tieto bežné okamihy. Napríklad vyprevadiť svoju dcérku do školy,“ hovorí Matej Tóth.

Ten opäť zasadol do školských lavíc a užil si začiatok školského roka. Zároveň sa deťom prihovoril aj ako olympionik s cieľom motivovať deti k športu a aktívnemu životnému štýlu. „Je dôležité aby sa naše deti hýbali, či už na profesionálnej úrovni, alebo len tak pre radosť. Nemusí z každého vyrásť svetový šampión, výhrou bude aj to, ak budú naše ulice opäť plné pobehujúcich detí a hlavne ak budú zdravé a v dobrej kondícii,“ uzatvára Matej Tóth.

Matejovi zablahoželala celá škola a najväčší úspech zožala jeho zlatá medaila. Tú si chcel pozrieť každý. „Matej Tóth je skvelý športovec a aj rodič. Ak mu to jeho časová vyťaženosť dovolí, vždy sa rád zapojí do aktivít školy a musím sa priznať, že aj ja osobne som jeho veľkou fanynkou. Zároveň som veľmi rada, že si dnes našiel čas a našim deťom ukázal, že svedomitá príprava a disciplína sú základom úspechu,“ hovorí Šárka Kováčová, riaditeľka Základnej školy Spojová v Banskej Bystrici.

Matej Tóth deťom zároveň v mene Slovenského olympijského výboru podaroval špeciálne olympijské zošity a ďalšie školské pomôcky ladené k olympijským hrám v Riu de Janeiro. Od tých bežných sa odlišujú fotografiami slovenských olympionikov, vrátane Mateja, ktorí majú svojím príkladom motivovať mládež k športovej aktivite.

Už podvečer sa z úspechu nášho chodca budú môcť tešiť Banskobystričania aj na Námestí SNP.